Reklamı Geç
Hangi Şampuanı Seçmelisiniz Nelere Dikkat Edilmelidir.
R.T.

Hangi Şampuanı Seçmelisiniz Nelere Dikkat Edilmelidir.

Bu içerik 244 kez okundu.

Hangi Şampuanı Seçmelisiniz Nelere Dikkat Edilmeli

Sürekli reklamını gördüğünüz o şampuan markasını mı seçmelisiniz yoksa geleneksel sabunla devam mı etmelisiniz? Saç sağlığınız için hangi şampuanı seçmelisiniz biliyor musunuz? Bizce hayır çünkü şampuan satışları gösteriyor ki saçlar için sağlıklı şampuanlar yerine reklamı çok yapılan şampuanlar tercih ediliyor.

Asırların doğal sabunu yerini marketler dolusu şampuana bırakmışken, birçok kadın saç sorunlarından şikayet ediyor. Peki bunun sebebi ne? Aslında cevabı çok basit. Kimyasallarla dolu olan kozmetik ürünlerden biri olan şampuanlar, saçlar için büyük bir tehlike doğuruyor.

Saçlar tehlikeye girdiğinde daha fazla saç bakım ürünü, daha fazla kimyasala ihtiyaç duyuluyor ve kozmetik sektörünün ekonomisi de bu şekilde işliyor. Ne yazık ki insan sağlığını tehdit eden bu ürünler, sürekli dönen reklamlarla ve indirimlerle daha fazla insana dayatılıyor. Oysa doğal sabunlar ve şampuanlar kullanıldığında saç dökülmesi, yağlanması ve koparak dökülme sorunlarının ciddi oranda azalması mümkün!

Saçların tamamen arınmasını ve parlak, canlı görünmesini sağlayan şampuanlar aslında ulaşılması zor ürünler değil.

Şampuanların İçindeki Zararlı Maddeler

SLS (Sodium Lauret Sulfate): Kanser yaptığı konusunda birçok iddia vardır ve bazı çalışmalarda bu kanıtlanmıştır. Birçok kişide alerjiye neden olduğu için kaşıntı ve kepek sorunları yaratabilir.

SLES (Sodium Lauret Ether Sulfate): Ether maddesi çok güçlü bir kimyasaldır ve insanları bu maddeyi kullanıp bayılttıkları bilinen bir gerçektir. Bu madenin gözlere alerjik etkiler yaratması, cildi tahriş etmesi ve kanser yapması bilinen teoriler arasındadır.

Paraben: Ürünlerin bozulmaması için kullanılan bu madde birçok kozmetik madde içinde yer alıyor ve ürünün uzun süre bozulmamasını sağlıyor. Şampuan seçimi konusunda parabensiz ürünler tercih edilmelidir.

Boya: Şampuanlarda görsel olarak kullanılan ve hiçbir işe yaramayan boya kimyasal ve zararlıdır. Ciddi zararları olmasa da alerjik ciltler için zararlı olabilir.

Parfüm: Bir ürün ne kadar güzel kokuyorsa o kadar fazla kimyasal içeriyor demektir. Bu yüzden mutlaka ürünlerin doğal ürünler olarak tercih edilmesi gerekir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı