Reklamı Geç
Çocuğunuza Diş Fırçalamayı Sevdirmenin Kolay Yolları
M.T.

Çocuğunuza Diş Fırçalamayı Sevdirmenin Kolay Yolları

Bu içerik 146 kez okundu.

Bebeğinizin gelişimi, eğitimi, ebeveynlerin tutumu hakkında en faydalı bilgileri sizler için yazıyoruz. İşte çocuğunuza diş fırçalamayı sevdirmenin en kolay yolları…

Taklit Ettirin 
Dişlerinizi fırçalarken sizi izlemesini ve sonrasında taklit etmesini sağlayın. Küçük dairesel hareketlerle dişlerini nasıl fırçalayabileceğini ona gösterin.

Eğlenceli Hale Getirin
Diş fırçalama ritüelini eğlenceli bir oyuna dönüştürün. Bunun bir zorunluluk olduğu izlenimini vermek geri tepecektir. Dişlerinizi fırçalarken söyleyeceğiniz aptalca bir şarkı bile diş fırçalamayı sevdirerek çocuğunuzun bu zorunluluğu eğlenceli bir oyunmuş gibi görmesine neden olur.

Diş Fırçasını Birlikte Seçin 
Çocuğunuz ile birlikte alışverişe çıkıp, favori çizgi film karakterinin yer aldığı, pilli bir diş fırçası seçmek diş fırçalama evresine geçişi kolaylaştıracaktır.

Bölümlere Ayırın 
Dişlerini rastgele değil bölümlere ayırarak fırçalamasına özen gösterin; temizlenecek kadar yeterli fırçaladığından emin olun.

Çocuğunuzu Övün
Dişlerini iyi temizlediğinden emin olduğunuzda onu büyük bir çocuk olduğu için övgülere boğun ve diş doktorunun ondan ne kadar memnun kalacağını söyleyin.

Sticker Ödülü
Duvara bir sticker çizelgesi oluşturun… Dişlerini iyi temizlediğinde çizelgeye bir sticker yapıştırın. 10 tane stickera ulaştığında küçük bir hediyeyle ödüllendirin. Şekerli yiyecekler hariç…

Dişçinizi Ziyaret Edin
Birçok dişçi, dişlerini kontrol ettirme sürecine alışması için küçük yaştan itibaren çocuğunuzu görmekten mutluluk duyar. Ayrıca, sizin dışınızda başka bir otoritenin de dişlerin temizliği konusunda uyarılarda bulunması fırçalamayla ilgili oldukça yardımcı olacaktır.

Bölümlere Ayırın 
Dişlerini rastgele değil bölümlere ayırarak fırçalamasına özen gösterin; temizlenecek kadar yeterli fırçaladığından emin olun.

Xlytiol Diş Macunlarını Kullanın 
İçerdiği doğal şeker alkolü ile bilinen Xylitol enfes tadıyla çocuklara diş macunlarını sevdiriyor. Dişlere herhangi bir zararı olmayan bu katkı maddesi aynı zamanda tartar ve çürük oluşumlarını da tedavi ediyor. Amerikan Çocuk Diş Sağlığı Akademisi’nin de tavsiye ettiği Xylitol çocuklarınıza diş fırçalamayı sevdirmek için birebir!

Sabırlı Olun
Anlattığımız metotları sayısız kez denemeniz gerekebilir. Bu yüzden sabırlı olmak zorundasınız. Diş fırçalama konusunda baskı göstermeniz ve sinirlenmeniz çocuğunuzu diş bakımından soğutacaktır.

Bonus: Fırçalama Süresi Eğitimi
İdeal fırçalama süresini öğretebilmenin en eğlenceli ve kolay yolu müzik açmaktır. Müzik çalmaya başladığında diş fırçalamaya başlasın, müzik bittiğinde ise diş fırçalamayı bitirsin. Böylece dişlerini kendi başına fırçaladığında ideal süreyi unutmamış olur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı