Reklamı Geç
Kalıcı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?
U.T.

Kalıcı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Bu içerik 150 kez okundu.

Kalıcı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Diyet programınız sizi kötü hissettirmemeli ya da size olumsuz duygular yaşatmamalı.
Kilo verirken kötü hissetmemelisiniz. Diyetiniz size suçlu hissettirmemeli. Yani gün boyunca yediğiniz her şey size kötü hissettirirse ve tatlı bir şey yedikten sonra kendinizi cezalandırmak isterseniz, bu diyetten iyi bir sonuç çıkmaz demek istiyoruz. Yapacağınız en iyi şey böyle aşırı diyetleri bırakmak olur.

Olumsuz duygulardan kurtulun ve olumlu duygulara, başardıklarınıza odaklanın. İyi bir iş çıkarmaya devam edin ve bazen diyette hile yapmaktan zarar gelmeyeceğini unutmayın.

Kontrollü ama aşırı sıkı olmayan diyetleri seçin.
Size fiziksel olarak zarar verebilecek şok diyet ya da çok sıkı bir diyete başlamaya karar verdiyseniz gerginlik, stres, saç dökülmesi, mutsuzluk, konsantrasyon kaybı ve yeme bozukluğu geliştirme riski gibi sorunlarla karşılaşmaya hazırlıklı olun.

En iyisi başlamadan önce beslenme uzmanınıza danışmak. Bir uzmanın ihtiyaçlarınıza ve vücut kapasitenize göre yeterli bir beslenme planı çıkarması çok daha yerinde olacaktır.

Gerçekçi hedefler belirleyin.
Bilmeniz gereken ilk şey mümkün olduğunca hızlı kilo verip, bir hafta içerisinde bir manken kadar güzel görünmenin gerçekçi ve elle tutulur bir hedef olmadığıdır.

Beslenme alışkanlığınızda ani ve kökten bir değişiklik yapmanın hiç de sağlıklı bir şey olmadığını aklınızda bulundurun. Günlük olarak küçük ama sağlıklı adımlar atlamak ve yavaş ama emin bir gelişme göstermek çok daha iyidir.  Bu hem sağlıklı hem de güzel bir vücuda kavuşmak için tek yoldur.

Zihin gücüne güvenin.
Koyduğunuz her hedefe ulaşmanızda en büyük yolu zihniniz oynar: başarısızlık korkunuzu yenmenize yardımcı olur.

Ne zaman spor salonuna gitmemeyi ya da ‘yasak’ bir yiyeceği yemeyi düşünseniz, hedeflerinize odaklanın ve zihninizi aktif ve hedefte tutmaya çalışın. Zihninizi eğlendirin, çünkü sıkılırsa size kendinizi aç hissettirecektir.

Şu basit kuralı unutmayın: “Az çoktur”
Kulağa çılgınca gelebilir ama başarılı bir şekilde kilo vermenin anahtarı gün boyunca az ve sık yemektir. Bu açlık hissetmenizi engeller ve metabolizmanızı hızlandırır.

Gelişiminizi takip etmeyi unutmayın.
Her gün tartılmalı ve değişiklikleri yazmalısınız. Bu yolunuzdan şaşmamanızı ve az bile olsa gelişimi değerlendirmenizi sağlar. Yavaş ve düzenli gelişimin, kilo verip, verdiğiniz kiloyu korumak ve acı çekmeden alışkanlıklarınızı geliştirmek için ideal yol olduğunu aklınızda bulundurun.

Ve evet! Egzersiz yapın!
Sağlıklı bir diyet programı yalnızca kilo vermenizi sağlar ama size kas kütlesi kazandırmaz ya da vücudunuzu sıkılaştırmaz. Bütün zamanınızı spor salonunda harcamak zorunda değilsiniz, ufak adımlarla başlayın ve sevdiğiniz bir şeyi deneyin. Fiziksel aktivite daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur. Hem de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar, birçok hastalığa yakalanma riskini düşürür ve beyin işlevlerinizi geliştirir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı