Reklamı Geç

Uçuk ve Tedavisi Nedir

Bir Hayli insanda görülen ve tıp literatüründe herpes virüsü olarak nitelendirilen uçuk, bireyin cildinde oluşan sızılı kabarcıkların olduğu viral bir enfeksiyondur. Uçuğun rehabilitasyonu ve kanısı oldukça basittir. Uçuğun en aşikar özelliği yineleyebilmesi ve bulaşıcı olmasıdır.

Uçuk ve Tedavisi Nedir
Uçuk ve Tedavisi Nedir admin
Bu içerik 234 kez okundu.

Genellikle bağışıklık sisteminin cılız olduğu bireylerde yineleme daha sık görülmektedir. Kimi zaman ateşli enfeksiyonların ve hormonal farklılıkların yaşandığı bireylerde uçuk daha sık yinelemektedir. Çoğunlukla dudak etrafında, surat bölgesinde ya da bedenin değişik yerlerinde görülen uçuk, bir ekip içi su dolu kabarcıklar biçiminde kendini göstermektedir.

Dudakta uçuğa neden tetikleyici etmenler:

– Stres, uykusuzluk
– Fazla bitkinlik
– Derin yeis
– Uçuğun çıktığı bölgede yaralanma
– MenstrualAdet döngü
– Fazla güneş ışığına maruz kalma
– Bağışıklık sisteminin cılız olması
– Ateş
– Üst solunum yolu enfeksiyonları
– Diş operasyonları

Uçuğun rehabilitasyonu oldukça kolaydır. Kimi ilaç rehabilitasyonları ile uçuğu iyileştirmek olasıdır. Uçuğun bir öbür cinsi de genital bölgede alana gelen uçuktur. Değişik bir enfeksiyon cinsinin genital bölgeye yerleşmesi ile genital herpes oluşabilmektedir. Bu da antiviral ilaçlarla rehabilitasyon edilmektedir. Aynı zamanda beden mukavemetinin eksilmesi ile ortaya çıkan uçuğun yinelememesi ve rehabilitasyon edilmesi için bağışıklık sistemini güçlendiren muhtelif ilaçlar kullanılması ile olası olur. Bulaşıcı olduğu için de uçuk olan bireylerde deri temasından uzak durulmalıdır.

uçuk uçuk nedir uçuk nasıl oluşur uçuk tedavisi uçuk çıktı ne yapmalıyım uçuğa neden olan etmenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı