Reklamı Geç

En Şifalı Bitkiler

İnsan sıhhati için nebatların ne kadar ehemmiyetli olduğu ve hastalıklara şifa bulma noktasında insanlık tarihinin ilk zamanlardan günümüze kadar el üstünde yakalandığı öğrenilir. Sizler için en şifalı nebatları listeledik.

En Şifalı Bitkiler
En Şifalı Bitkiler admin
Bu içerik 238 kez okundu.

1- Çörek Otu

Çörek otu, binlerce yıldır tam dünyada hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılmaktadır. Çörek otu Peygamber Efendimiz 'in de methettiği besinlerin başında gelmektedir. Her tasaya takat olduğu için bu listenin başında yer alması rastla değildir.

2- Keçiboynuzu

Tarihten bugüne kadar bir hayli yöntemin ve karışımın içinde yer alan ve insanda sihrime hormonlarını desteklediği, bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği öğrenilen, besin olarak da kullanılan bedelli bir bitki3-

3- İncir

İncir çekirdeği, incir yağı, incirin yaşı ve kurusu besin olarak bu sıralamada yer alır. İncir Kuran'a mazhar olmuş bir besin olması hasebiyle de çok bedelli bir yiyecektir. Şifa özelliği de tıpçılar tarafından surat senelerdir anlatılmaktadır.

4- Zeytin

Zeytinyağı Kuran'da bahsedilen bedeli bilim insanı tarafından yeni yeni fark edilen ama asırlardır da çokça zeytinyağı harcayan sıhhatli insanın yaşamından sofrasından edindiğimiz bilgilere göre bedel sıralamasında en bedelli nebatlar listesine girmeyi hak etmiş. Akdeniz insanının ömrünün uzun olmasının gizemi olarak da öğreniliyor.

5-Üzüm

Üzüm Anadolu'nun her tarafında yetişen ve her çeşidinin ayrı bir şifa kaynağı olduğu öğrenilen bedelli bir yiyecektir. Antioksidan özelliği yüksek aneminin ilacı olarak öğrenilir. Üzümşöhret kurusu ise belleği kuvvetlendiren dünyada ki ender birkaç nebattan bir tanesi.

6- Sarımsak

Kokusu herkesi memnun etmese de bereketleri tesirleri ve tadı yemeklere verdiği lezzet ile çok bedelli bir nebat. Virüsler üzerinde tesirli olan bakteri enfeksiyonlar üzerinde tesirli olan bedelli bir besin. Tarihten bugüne kadar sarımsak arınıcı kürler içerisinde yer almış temizletici özelliği olan anti bakterisit ve antivirütik özelliği olan bir besin.

7-Karabaş Otu

İbni-i Sina'nın beynin süpürgesi olarak bahsettiği beyin ve asap sistemi hastalıklarında tarihten bügüne kadar kullanılan astım ve alerjiye iyi gelen ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, bedendeki oksijenlenmeyi çoğaldıran çok bedelli bir nebat.

8- Defne Yaprağı

Tarihten bugüne kadar öğrenilen sofralarımızın bırakılmazı etli yemeklerde yemeğin tadını iyileştiren sindirim enzimlerini aktive ederek, hayvansal yiyeceklere ayrı bir tat verip ağır koku ve tatları gideren ayrıca şifalı özelliği olan hazma dayanakçı olan bedelli bir nebat. Tarihten günümüze kadar kıymetini hiç kaybetmemiştir. Defne yaprağı ayrıca Anadolu'nun özellikle Akdeniz abuhavasındaki var olan nefis yemeklerin lezzet kazanmasındaki en büyük rolü oynar.

9- Kantoron Otu

Asap strese çok iyi gelen ve bugünki bilim tarafından tesirleri tespit edilmiş tam dünyada asapları yatıştırmak için kullanılan bedelli nebatlardan birisi. Hakikatinde tarihte bu nebat asap sistemi için değil daha çok bağışıklık sistemi, sindirim enzimleri, romatizmal hastalıklar gibi unsurlar için çok geniş kullanım alanı olsa da bugün ki çağdaş tıp bunu yalnızca asap sistemi üzerindeki tesirlerini tespit etmiş ve bu alanda aktifliği kanıt edilmiş ve insanlara şifa vesilesi olarak kullanılan bir nebat.

10- Çakşır Otu

Çakşır otunun şifasından çokça bahsedemesek de bu nebatın öyle bir tesiri var ki tek başına bu nebatı kahraman etmeye yetiyor. Cinsel afrodizyak olup doğurganlığı çoğaldırıyor.

Çörek otu şifalı bitkiler en şifalı bitkiler keciboynuzu incir zeytin Üzüm sarımsak karabaş otu Defne yaprağı kantoron otu Çakışır otu İnsan sağlığı için şifalı bitkiler şifalı bitkiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı