Reklamı Geç

Kulak Ağrısına Doğal Tedavi

Fakat öncelikle belirtmek gerekir ki kulak sızısı yaşadığınızda bir hekime görünmenizde fayda var. Sızının nedeninin tanımlanıp ona uygun rehabilitasyon yapılması gerekebilir. Fakat ciddi bir vaziyet olmadığı zamanlarda konutta natürel yollarla kulak sızısını geçirmek de olasıdır.

Kulak Ağrısına Doğal Tedavi
Kulak Ağrısına Doğal Tedavi admin
Bu içerik 158 kez okundu.

 

Kulak sızısı konutta rehabilitasyon yöntemleri

Soğan: Kulak sızısı denince ilk akla gelen antiseptik ve anti bakteriyel özelliği olan soğan. Rendelenmiş soğanın suyunu iyice süzüp soğan suyunu kısık ateşte cezvede kaynatın. Ilındıktan sonra sızılı kulağa 1 damla damlatmak sızıya iyi kazanç.

Nane: Anti bakteriyel özelliği olan nanenin aynı zamanda gevşetici bir tesiri de vardır. Nane yapraklarını kaynatıp suyundan 1-2 damla damlatmak kulak sızısına iyi gelecektir. 

Sarımsak ve susam yağı: 1 tatlı kaşığı sarımsak ve 2 yemek kaşığı susam yağını kaynatıp soğumaya vazgeçin. Süzerek suyunu birkaç damla sızılı kulağa damlatın. Bunu günde 2 kere uygulayabilirsiniz. 

Zencefil: Anti-inflamatuar ve natürel bir sızı kesici olan zencefil kulak sızısına iyi kazanç. Taze zencefilin suyunu çıkarıp 1-2 damla damlatmak yeterli olacaktır.

Zeytinyağı: 1 yemek kaşığı ocakta ısıttığınız zeytinyağını soğumaya vazgeçin. Sızılı kulağa 3-4 damla damlatın.

Sızı kesici ilaçlarda kulak sızısını eksiltmeye takviyeci olur fakat kulak sızısının reel nedenini baskılayarak daha makûsa gitmesine neden olabilirsiniz, semptomlarınız hafiflesede bütün olarak geçmediği gidişatlarda hekime gitmenizde fayda vardır.

Kulak sızısına ne yapmalı? 

Kulağınızı esinti ve soğuk havadan gözetin. 
Ilık veya sıcak uygulaması yapmak iyi olabilir. 
Kulağı kulak arınma çubuğu vs. gibi şeylerle kurcalamayın. 
Havuz ve duşta, kulağa su kaçırmamaya itina gösterin. 
Bol bol akışkan harcayın. 

kulak ağrısı orta kulak Kulak Ağrısına Doğal Tedavi zencefil soğan suyu sarımsak yağı nane yağı zeytinyağı nane susam yağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı