Reklamı Geç

Migren Ağrılarına Rehabilitasyonunda Nöromodülasyon

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünyanın en yaygın ve hayatı en olumsuz etkileyen üçüncü hastalığı olan migren her geçen gün daha fazla insanı etkiliyor, yaşam kalitesini düşürüyor. Vagus Terapi yöntemiyle migren gibi rahatsızlıkların kolaylıkla tedavi edilebileceği belirtiliyor

Migren Ağrılarına Rehabilitasyonunda Nöromodülasyon
Migren Ağrılarına Rehabilitasyonunda Nöromodülasyon admin
Bu içerik 272 kez okundu.

Yeni nöromodülasyon aygıtları migren saldırılarını eksiltebilir. Migren veya öbür baş sızılarının boyun kireçlenmesi gibi başka bir sebebe bağlı olarak oluşmuyorsa Vagus Terapi usulüyle rehabilitasyon edilebilir. Amerikan Migren Vakfı’na göre migren saldırılarının takribî yüzde 70’i stres kaynaklı büyüyor. Vagus terapi özellikle stres kaynaklı etkinliği eksilmiş olan vagus asabını aktive ederek vücutta dinlenme ve uysallaşmayı sağlar. Vagus terapi ile vagus asabı uyarılarak migren rehabilitasyon edilebilir. Ayrıca özerk asap sistemini ilgilendiren bulantı, kusma, ışığa hassasiyet gibi vaziyetler baş sızılarında da görülmektedir. Özerk asap sisteminde balansın sağlanması hem bu sızıları hem de baş sızılarına eşlik eden öbür meseleleri ortadan kaldırır.

Migren rehabilitasyonunda kullanılan medikal bir makine olan Vagustim, kulaktaki vagus asabını elektriksel olarak uyarıyor ve mobil uygulama tarafından Bluetooth aracılığıyla hakimiyet ediliyor. Birliktesi uslu bileklik takviyesiyle bedenden birtakım fizyolojik datalar toplayan mobil uygulama, bu dataları kullanıcı datalarıyla bir araya getirerek şahsa özel bir rehabilitasyon protokolü sunuyor. Bunu ise arka tarafta çalışan suni akıl algoritması sağlıyor.

Her insanın migren semptomları eşsizdir ve bazı rehabilitasyonlara yanıt vermeleri de bu surattan gevşeme sağlamak için yeni, yenilikçi yollar bulmak migren araştırmalarında bir önceliktir. Nöromodülasyon aygıtları, bazı insanlar için migren saldırılarını önlediği ve iptal ettiği gösterilen yeni bir teknolojidir. Nöromodülasyonun arttaki bilimin, şu an piyasada bulunan aygıtların ve geleceğin bu rehabilitasyon usulü için nelere sahip olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Nöromodülasyonu Kavramak
Nöromodülasyon, beyin etkinliğini modüle etmek veya değiştirmek için akım veya mıknatıs kullanan bir makineyle hakikatleştirilir. Araştırmalar bu rehabilitasyonun migren saldırılarını ve küme baş sızısını eksiltmede tesirli olabileceğini buldu. Bu aygıtlardan kimileri hamleyi iptal edebilir, kimileri ise önleyici olarak kullanılır.

Aktüel Nöromodülasyon Rehabilitasyonları
Şu anda piyasada FDA onaylı üç nöromodülasyon makineyi bulunmaktadır . Tek Darbeli Transkraniyal Manyetik Stimülatör, beyindeki elektriksel sinyallemeyi etkileyen bir manyetik güdü üreterek çalışan el tipi bir aygıttır. İlk olarak migrenin aura ile akut rehabilitasyonu için onaylanmış ve yakın zamanda migrenin önleyici rehabilitasyonu için onaylanmıştır.

Vagus Asap Stimülatörü, boyundaki vagus asabı için elektriksel stimülasyon kullanan invaziv olmayan bir el aletidir. epizodik küme baş sızısı saldırılarını rehabilitasyon etmek için. Son zamanlarda, epizodik küme baş sızısı hastalarında ve akut migren sızısının rehabilitasyonunda akut hamle rehabilitasyonu için onaylanmıştır.

Üçüncü cins makine, Transkütan Supraorbital Nörostimülatör, aynı zamanda supraorbital asapları uyarmak için elektrik stimülasyonu kullanır. Makine migren sıklığını eksiltmede dayanakçı olabilir ve şu anda migrenin hem önleyici hem de akut rehabilitasyonu için FDA onaylıdır.

Nöromodülasyon Rehabilitasyonunun Önündeki Maniler
Teknolojinin tesirli olduğu ispatlanmış olmasına karşın, nöromodülasyonun bir hayli hasta için maliyet açısından mani olabileceğini Nöromodülasyon aygıtları geliştirmemiz gerekiyor, ancak bunları hastalara da ulaşılabilir kılmamız gerekiyor. Aygıtları sadece daha ulaşılabilir bir hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda migren hastalarına daha fazla rehabilitasyon alternatifi sunmakla kalmayıp, analistleri ve üreticileri, farmakolojik ilaçlara seçenek olarak daha fazla nöromodülasyon makineyi geliştirmek için teşvik edebilir.

Nöromodülasyonu Düşünmeliyim?
Non-invaziv ve kullanımı basit nöromodülasyon aygıtları migren ile yaşayan insanlar için çekici seçeneklerdir. Hangi hastaların aygıta en fazla yanıt vereceğini hipotez etmek güç, ancak ilaç almasını önleyen sıhhat meseleleri olan, ilaçlarla kontrendikasyonları olan veya ilaç kullanımında tolere edilebilirlik meseleleri olan veya ilaç kullanımında baş sızısına fazla derecede kaygı dinleyen hastalar için mantıklı bir alternatif. Şu anda migren ve kümelenme için mevcut ilaç rehabilitasyonları, bazı hastalar için menedici yan tesir potansiyeline sahip. Bazı hastaların meblağlı bir biçimde ilaç almasının ne kadar güç olabileceğini belirtti.

Şahsi vaziyetiniz hakkında bir baş sızısı uzmanına danışmak, yeni bir rehabilitasyon usulü sınamaya karar vermenin en iyi yoludur. Hekim Bul arama taşıtımızı kullanarak size en yakın baş sızısı uzmanını bulun veya kaynak kütüphanemizdeki öbür rehabilitasyon alternatifleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Baş ağrısı Migren Vagus terapi terapi vagus tedavi hastalık baş ağrısı Aktüel Nöromodülasyon tedavisi Aktüel Nöromodülasyon Vagus Asap Stimülatörü vagus tedavisi vagus migren migren ağrısı migren tedavisi migre
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı