Reklamı Geç

Filizlenen Sarımsağın Faydaları ve Zararları

Filizlenen sarımsak reelinde çok daha verimli. Bir kabın içerisine az ölçüde su koyup sarımsağı suya hafifçe dokunacak biçimde kabın içerisine koyun ve sırça önüne yerleştirin. 1 hafta kadar bir müddette filizlendiğini göreceksiniz.Filizlenen sarımsaklardaki antioksidan ölçüyü filizlenmemişe göre daha fazladır. Filizlenen sarımsaklar insanlar için oldukça verimli kimyeviler üretir. Sarımsak ne kadar olgunlaşırsa içerisindeki antioksidan ölçüyü de o kadar çoğalır. Sarımsak, damar tıkanıklığından kulak enfeksiyonlarına kadar pek çok rahatsızlığa iyi kazanç.

Filizlenen Sarımsağın Faydaları ve Zararları
Filizlenen Sarımsağın Faydaları ve Zararları admin
Bu içerik 323 kez okundu.

 

İhtiyarlama sürecini kısalttığı öğrenilmektedir. Filizlenen sarımsağın virüsleri önleyerek kanseri yasakladığı belirtilmektedir. Filizlenmiş sarımsak damarlarda tıkanıklığı önler ve kalp rahatsızlıkları tehlikesini eksiltir. Uzmanlar, sarımsağın, salgın hastalıkların dağılmasını yasaklayan en ehemmiyetli etmen olduğunu belirtiyor. 

Sadece mikrobik hastalıklardan insanları gözeten sarımsak, Avrupa’da en ehemmiyetli vefat nedeni olarak öğrenilen Kanser ve damar hastalıklarına karşı da insanları gözetiyor. Bugün dünyada en fazla sarımsak yenen ülke olan Bulgaristan’da kanser ve damar sertliğinden can verenleri rakamı, Avrupa’ya kıyasla 6-7 misli düşük. Ayrıca İsveçli çocuklar, çocuk felcine karşı da gözettiği anlaşılan sarımsağı yiyerek mektebe gidiyorlar.

Uzmanların tespitlerine göre, sarımsağın insan sıhhati açısından en ehemmiyetli bereketleri şöyle; Vefatlara neden olan arter kireçlenmesine iyi geliyor. Yara ve apseleri iyileştiriyor. Krampları yok ediyor. Akciğeri, karaciğeri, safra kesesini ve kalbi güçlendiriyor. 

Bağırsak kurtlarını ve öteki asalakları öldürüyor. Cinsel eforu arttırıyor. İdrar söktürüyor. Bedeni sivrisinek ve böceklerden gözetiyor. Safra salgısının salınımını çoğaldırıyor. Kabızlığı önlüyor. Saç Dökülmesini yavaşlatıyor. Sesi hoşlaştırıyor. Tüberkülozlulara sarımsak yemeleri nasihat ediliyor. Tansiyonu düşürüyor. Ateşi düşürüyor. 

Bağırsak gazlarını ortadan kaldırıyor. Grip mikrobunu öldürerek bedeni bu hastalığa karşı gözetiyor. İdrar yollarında taş oluşumunu yasaklıyor. Kalp adalelerini kuvvetlendiriyor. Kalbi besleyen kroner damarları genişletiyor. Mide ve bağırsakları dezenfekte ediyor. hasarlı bakterileri yok ediyor. İştahı açıyor. Nezleyi yok ediyor. soluk borusu rahatsızlıklarına, bronşite çok iyi geliyor.

Filizlenen Sarımsağın bereketleri nelerdir?

Güçlü bir antibiyoktik olan sarımsak enfeksiyonlara karşı savaşarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
Kalp arkadaşı olan sarımsak, kan dolaşımını süratlendirerek kalp krizi ve felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarının önüne geçer.
Kansere tutulma tehlikesini eksiltir.
Pankreas ve sütun kanserini önleyici özelliği vardır. Kanserli hücrelerin gelişimini yavaşlatır.
Alzheimer hastalığına iyi kazanç.
Kan şekeri seviyesini düşürür.
Arter kireçlenmesinin önüne geçer.
Kandaki kolesterol seviyesini düşürür.
Yüksek tansiyonu düşürür.
Bağırsak kurtları ve bedende bulunan öteki asalakları öldürür.
Akciğer, karaciğer, safra kesesi ve kalp gibi ehemmiyetli uzuvları güçlendirir.
İdrar söktürücü özelliği vardır.
Kalbi beslyene kroner damarları genişletir.
Kalp adelelerini güçlendirir.
Kabızlığı önler.
Diş sızısına iyi kazanç.
Saç rehabilitasyonunda da kullanılan sarımsak saç dökülmesini yavaşlatır.
Bedeni sivri sinek ve böceklerden gözetir.
Ateş ve tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir.
Mantar rehabilitasyonuna takviyeci olur.
Kulak iltihaplanmasını giderir.
Mide ve bağırsaklarda oluşan enfeksiyonları öldürerek dezenfekte eder.
İştah açar.
Bedende oluşan yara ve apseleri yok eder.
Bronşite ve öteki soluk borusu rahatsızlıklarına iyi kazanç.
Safra salgısının salınımını çoğaldırır.
İdrar yolları ve böbreklerde taş yaradılışının önüne geçer.
Cinsel eforu arttırır.
Balgam, idrar, safra ve gaz söktürücü özelliktedir.

Sarımsağın hasarları nelerdir?

Her şeyin aşırısının hasar olduğu gibi sarımsağında aşırısı hasarlı olabilir. Fazla harcandığında mide de sızı ve ciltte kaşıntı ile karşılaşılmıştır.
Fazla tüketim neticesinde halsizlik ve baş sızısı gibi meseleler ortaya çıkar.
Kan inceltici özelliğinden dolayı, kan inceltici ilaç kullanan hastalar netlikle hekimlerine danışmadan kullanmamalıdırlar.
Bazı uzmanlar doğum hakimiyet haplarının tesirini eksilttiğini ileri devam ettirler.

 

kan şekeri Sarımsak yaşlanmayı yavaşlatma mikropik hastalıklar şifa şifalı bitkiler doğal antibiyotik filizlenen sarımsak faydaları zararları antibiyotik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı