Reklamı Geç

Kara Turp ve Bal

Öksürüğü anında kesen ''Siyah Turp ve Bal'' son zamanlarda öksürük ve grip gibi bir çok sağlık sorununda kullanılan alternatif tıp yöntemleri arasında kendine yer buldu. Kara turp, olarak öğrenilen Asya ve Avrupa'ya has bir turp çeşididir . Niger ve koyu mor veya siyah dış cilde sahiptir. Genellikle bir İspanyol turp olarak öğrenilen bu sebzeler , ananesel turplardan azıcık daha büyüktür ve lezzetleri daha eforludur ve tanımlarda daha apaçıktır. Doku olağan turplara göre azıcık daha sert olma meylindedir ve iç kısmı aşikar beyaz renktedir. Bu sebze her bakkal veya pazarda yaygın olarak bulunmamasına karşın, etkileyici beslenme profili ve buna bağlı sıhhat bereketleri sebebiyle popülerliği son senelerde çoğalmıştır.

Kara Turp ve Bal
Kara Turp ve Bal admin
Bu içerik 342 kez okundu.

Kara Turp Beslenmesi
Kara turpta bulunan pek çok yiyecek maddesi yüksek ölçüde perhiz lifi ve C vitamini , ayrıca orta seviyede demir , magnezyum , potasyum ve B, A ve E vitaminleri gibi öteki ehemmiyetli vitaminleri kapsar. bakır , selenyum , çinko , spesifik antosiyaninler , antioksidanlar , enzimler ve hormonlar. Bu sebzenin kalorisi de çok düşük, 3 onsluk bir porsiyonda yalnızca 10 kalori var.

Kara Turp Bereketleri
Kara turp sıhhatinin pek çok verimi arasında karaciğer işlevlerini iyileştirme, hormon seviyelerini idareme, kan tazyikini hakimiyet etme, kolesterolü düşürme, cilt ve saç sıhhatini artırma, sindirimi çoğaldırma , kabızlığı ve kabarıklığı rehabilitasyon etme, kaşıntıyı temkine, zekâsal kurnazlığı çoğaldırma, safra kesesi taşlarını eksiltme hüneri bulunmaktadır . ve vücudu değişikleri arasında detoksifiye edin. Bunlardan kimilerini altta ayrıntılı olarak tartışalım.

Cilt sıhhati
Detoksifikasyon özellikleri ve yüksek seviyede B ve E vitamini seviyeleri ile, bu sebze cildinizin sıhhatini enflamatuar şartlardan gözetebilir ve ayrıca buruşukluklara, yaşlılık kirlerine ve istenmeyen kirlere neden olabilecek oksidatif stresi önleyebilir.

Karaciğer İşlevi
Glutatyon bedendeki en ehemmiyetli antioksidanlardan biridir ve karaciğerin çok fazla zehirli madde birikmemesini sağlamaktan mesuldür. Bununla beraber, ihtiyarladıkça ve glutatyon seviyeleri düştükçe, bu seviyeleri artırabilen kara turp gibi besinler sıhhatin korunmasında daha ehemmiyetli hale kazanç.

Bağışıklık sistemi
Bu sebze içindeki C vitamini ölçüleri, bedenin istenmeyen patojenlere, bakterilere ve zehirli maddelere karşı ilk korunma hattı olan beyaz kan hücrelerinin yapımındaki gibi bağışıklık sisteminizin de kuvvetlendirileceği anlamına kazanç.

Kilo kaybı
Bu sebze kalori bakımından çok düşüktür, ancak perhiz lifinde izafi olarak yüksektir, bu da genel olarak kalori alımınıza katkıda bulunmadan bütün sezmenize takviyeci olabilir. Bu da, kilo kaybına ve gelişmiş bir metabolik sürate yol açacaktır.

Hipertiroidi
Hipertiroidizminiz varsa veya Graves hastalığı tanısı almışsanız, bu sebzeyi pişirmenizde kullanmak hormonal seviyelerin tertip edilmesine ve tiroid sıhhatinin iyileştirilmesine takviyeci olabilir.

Kolesterol ve Kan Basıncı
Araştırmalar, bu olağandışı sebzenin, kolesterol seviyelerini düşürmeye ve kan tazyikini sıhhatli bir aralıkta yakalamaya takviyeci olabileceğini, öbürlerinin yanı gizeme ateroskleroz , kalp krizi ve felç tehlikesini eksilttiğini keşfetti.

Antikanser Potansiyeli
Fitoterapi Araştırmalarında yayınlanan bir araştırmaya göre, antosiyaninler gibi kara turptaki antioksidanların kimileri oksidatif stresi eksiltmeye takviyeci olabilir ve özgür radikalleri tesirsiz hale getirebilir, bu da kanser tehlikesini ve öteki kronik hastalıkların ihtimalini daha da eksiltebilir . Antosiyaninler meyve ve sebzelerde natürel olarak glikozitler , glukoz, galaktoz ve eşleri biçiminde oluşur. Çoğu meyve ve sebzede her yerde bulunurlar ve onlara ayrı bir renk verir.

Hizmet Verme Yolları
Perhizinize kara turp dahil faktörün usluca ve lezzetli yolları vardır, misalin:

Onları azıcık yağ ile sote edin
Salatalara dahil etmek için ince dilimlenmiş
Onları siyah turp yongalarına pişirmek
Siyah Turpun verimleri 
Siyah turp ve bal seçenek tıpta öksürük, bronşit ve öteki solunum sistemi rahatsızlıkları için natürel bir deva olarak kullanılmıştır. Bu inanılmaz öksürük şurubu güzel bir tada sahiptir ve hazırlanması çok basittir. 

Siyah turp Asya'dan geldiği ve en erken ekilen besinlerden biri olduğuna inanılıyor. Daha Önceki Mısırlılar tarafından turpun tohumları yağ yapımı için kullanılırmış. siyah turpun her zaman kırmızıya oranla daha sıhhatli olduğu söylenmektedir. C vitamini açısından kara turp portakal ve öteki meyvelerden daha üstündür. 

C vitamini noksanlığı olanlara karaturp harcanması şiddetle nasihat edilmektedir. Özellikle kışın siyah turpun içerisina bal koyarak harcamak hem hastalıkların giderilmesine takviyeci olur hem de bağışıklık sitemini süratli bir biçimde kuvvetlendirir.  C vitamini kış ayları için oldukça ehemmiyetli bir vitamin cinsidir. Bu vitamin kış aylarında özellikle ehemmiyetlidir, zira gribin ve soğuk algınlığının önlenmesinde olağanüstü derecede fayda sağlar.  

Siyah turp ve bal sıhhat açısından muhtelif faydalar sağlamaktadır.Siyah turp ve balın nasıl hazırlandığını anlatmadan evvel ilk olarak verimlerinden bahsetmemizde bereket var. 

İşte siyah turp ve balın verimleri

1- Kapsadığı yüksek ölçüdeki antioksidandan dolayı kan damarlarını zarardan gözetir. İnme ve felç tehlikesini eksiltir. 

2- Kumpassız kalp atışları, bitkinlik ve adale kramplarının düzelmesine takviyeci olur. 

3- Kabızlığı önleyerek sindirim sitemini basitleştirir. 

4- Ter atmamızı sağlayarak zehirli maddelerin süratli bir biçimde atılmasını sağlar. 

5- Öksürüğün kesilmesine takviyeci olur. Bronşiti süratli bir biçimde geçirir, balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır. 

Siyah turp bal nasıl hazırlanır?

1- Siyah turp ve balı hazırlaması oldukça basittir. 

2- İlk olarak turpu yıkayın.

3- Siyah turpun tepesini kesin ve ufak bir delik oluşturun.

4- Daha sonra içerisine bir ölçü bal ilave edip, turbu kadehin üzerine yerleştirin. Zira turpun altından sızıntı olacaktır ve siz o sızıntı halinde kadehin içerisine akan akışkanı meşrubatsınız. 

5-  Bu harekât için 12 saat beklemeniz gerekmektedir. 12 saatin sonunda kadehe akan akışkanı harcamaya başlayabilirsiniz. 

Siyah turp bal grip soğuk algınlığı bal tıpta öksürük bronşit öksürük şurubu C vitamini Vitamin deposu doğal şurup tıpta solunum doğal öksürük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı