Reklamı Geç

Burçlara Göre Hastalıklar Nelerdir

Astrolojinin yalnızca şahısların esas karakteristik özelliklerini yansıtmadığını, burçlar, seyyareler ve konutların muhakkak uzuvları da temsil ettiğini belirten astrologlar, astroloji ile sıhhat arasında yakın ilişki olduğunu korunuyor. Hastalıkların altında uyuyan nedenler arasında, şahıs henüz anne karnında iken güneş ve ayın tesirleri de yer alıyor.

Burçlara Göre Hastalıklar Nelerdir
Burçlara Göre Hastalıklar Nelerdir admin
Bu içerik 296 kez okundu.

Koç burcu: Özellikle baş bölgesi duyarlı olan Koç burcunun en sık yakındığı hastalıklar, baş sızısı, ateş yükselmesi, migren, beyin cerahati, kas hastalıkları, yüksek tansiyon hastalıklarıdır. İvedici, ani ve hamle oluş suratından kazalara sarih olan Koç burcu, Terazi burcundan gelen ters tesirlerle böbrek ve bel bölgesinde hassasiyet yaşayabiliyor.

Boğa burcu: Boğa burcunun en duyarlı bölgesi boyun ve ense. Troid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler ve kulaklarla alakalı sıhhat meseleleri de Boğa burcunu tesirini alıyor. Akrep burcundan gelen ters tesir ile cinsel uzuvlar, salgı bezleri, boşaltım sistemi de duyarlı olabiliyor. Erkeklerde prostat, bayanlarda yumurtalık ve rahim hastalıkları görülebilir. 

İkizler burcu: Bu burcun insanın asap sistemleri pek eforlu değil. Ayrıca omuzlar, kollar ve eller duyarlı. Köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol sızıları, parmaklarla alakalı meseleler, asapsal rahatsızlıklar görülebiliyor. İkizler burcunda, Yay burcundan gelen ters tesir ile kalça ve bacakla alakalı siyatik sızıları, romatizma, karaciğer hassasiyeti, alerjiler ortaya çıkabiliyor.

Yengeç burcu: Yengeç burcunun en duyarlı bölgesi göğüs kafesi, memeler ve mide. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak irinleri, hazımsızlık meseleleri, bu burcun en sık yakındığı şikayetleri oluşturuyor. Oğlak burcundan gelen ters tesir ile iskelet sistemi, dizler ve ten hassasiyeti olabiliyor. Acı ve sızıya dayanıksız Yengeç burcu, kaygı ve kuruntu suratından ufak bir mevzuyu geliştirip, ‘bakımı güç hasta’ haline gelebiliyor.,

Aslan burcu: Kalp ve sırt bölgeleri duyarlı olan Aslan burcu, kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı gibi hastalıklara daha yatkın. Aslan burcu; sırt, kas sızıları, omurga ve bel kemiği rahatsızlıklarına meyilli.

Başak burcu: Bu burç insanda sindirim ve merkezi asap sistemi duyarlı olduğu için psikomatik hastalıklar görülebiliyor. Bağırsak meseleleri, kolit, karın çeperi cerahati ve hazımsızlık yaşayabilen Başak’ların Balık burcundan aldıkları ters tesirler neticeyi en duyarlı bölgelerinden biri de ayakları. 

Terazi burcu: Böbrekler ve bel bölgesi duyarlı olan Terazi burcunda, kas, kemik ve asap uçları sızıları en sık görülen rahatsızlıklar. Siyatik ve bel fıtığına da yatkın olan Terazi burcu insanının nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı mukavemetleri azdır. Ters burç olan Koç’tan gelen sert tesirlerle baş bölgesi ve gözlerde hassasiyet yaşanabiliyor. Canları çok tatlı olan Teraziler, hasta olduklarında fazla alaka ve sevgi görmeyi bekliyor. 

Akrep burcu: Faize ve genital uzuvları en duyarlı bölgeleri. Erkekte prostat, bayanda rahim ve yumurtalık rahatsızlıkları görülebiliyor. Boğa burcundan aldıkları ters tesir ile boğaz, koku ve tat alma uzuvları da duyarlı olan Akrep’ler, burçlar içinde en eforlu bünyeye sahip olanıdır. İstemleri ile hastalıklarla savaşmaktan çekinmeyen bu burcun insanı, seri iyileşme özelliğine sahiptir.

Yay burcu: Karaciğer, romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklara meyilli olan Yay burcunda, diş eti rahatsızlıkları ve kemik erimesi görülebiliyor. İkizler burcundan aldıkları ters tesir ile asap sistemleri cılız olan Yay’lar, asapsal orijinli rahatsızlıklara dikkat etmelidir. 

Oğlak burcu: Bedenlerinin en duyarlı bölgesi kemikler olan Oğlak’larda iskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve muhtelif ortopedik meseleler görülebiliyor. Romatizma sızıları sürükleyebilen Oğlak burcu, Yengeç burcundan gelen ters tesir neticeyi mide ve sindirim sistemlerinde de hassasiyet sezebiliyor. Acılara dayanıklı olan Oğlak burcu, başkalarının hemen şikayet ettikleri sızılara günlerce direnebiliyorlar. 

Kova burcu: Kova burcunun en duyarlı noktaları, kasları ve dolaşım sistemleri. Zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis, baldır ve bilek sızıları bu burcun insanın yakındığı hastalıklar arasındadır. Aslan burcundan aldıkları ters tesir ile kalpleri ve omurgaları duyarlı olan Kova’lar, genellikle kendilerine iyi bakarlar. Sıhhat mevzularına usluca yanaşır, tıbbi büyümeleri takip ederler. 

Balık burcu: Ayakları ve asap sistemleri duyarlı olan Balık burcu insanları, psikomatik rahatsızlıklara daha meyilli. Mikrobik hastalıklara mukavemetleri az olan Balık’ların lenf sistemleri de cılız olabiliyor. Başak burcundan gelen ters tesir ile bağırsakları ve sindirim sistemleri duyarlı olan Balık burcu, hastalanınca güvenini kaybeden, kuruntulu bir insana dönüşebiliyor.

Koç burcu hastalıkları kova burcu kova burcu hastalıkları yay burcu yay burcu hastalıkları hastalık burçlar akrep burcu akrep burcu hastalıkları yay burcu yay burcu hastalıkları oğlak burcu oğlak burcu hastalı t
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı