Reklamı Geç

Baş Ağrısını Kesen Doğal Yağlar

Bağ ağrısı ve migren günlük hayatımızı olumsuz yönden etkiliyor.Baş ağrısını ve migreni tedavi etmek için birçok yöntem bulunuyor. İşte bunların tedavisinde kullanabileceğiniz yağlar…

Baş Ağrısını Kesen Doğal Yağlar
Baş Ağrısını Kesen Doğal Yağlar admin
Bu içerik 272 kez okundu.

NANE YAĞI

Nane yağı, migren sızılarını rehabilitasyon etmek için kullanılan en yaygın natürel usullerden biridir. İçeriğindeki mentol sayesinde adalelerin hafiflemesine ve sızının rahatlamasına destekçi oluyor. Ayrıca nane yağı migren sızılarının neden olduğu mide bulantısını da rahatlatıyor.

2 damla nane yağını 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve alnınıza, boynunuzun arda, omuzlarınıza masaj yaparak sürün. Ayrıca bir difüzöre birkaç damla nane yağı koyarak mentol kokusunu konutun içine de yayabilirsiniz. Bu usul de sızılarınızın rahatlamasına destekçi olacaktır.

LAVANTA YAĞI

Lavanta yağı, anti-enflamatuar içeriği sayesinde, baş sızılarını gevşetmeye destekçi oluyor. Yalnızca sızıları geçirmekle kalmıyor, aynı zamanda migren hücumlarının baş tetikleyicileri olan uykusuzluk ve strese de iyi geliyor. 2012 senesinde yapılan araştırmalar, lavanta yağının solunmasının migren sızılarının akut rehabilitasyonunda faal ve tehlikesiz bir rehabilitasyon usulü olabileceğini ortaya koydu.

Ilık dolu bir kaba 10 damla lavanta yağı ilave edin. Kasenin üzerine eğilin ve buğuyu soluyun. Ayrıca kulağınızın arda, ensenize de birkaç damla lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

OKALİPTÜS YAĞI

Bu yağ migren sızılarının yanı gizeme kronik sinüzitin neden olduğu migren hamlelerini de yatıştırıyor.

Okaliptüs yağını da tıpkı nane yağı gibi Hindistan cevizi yağı ile karıştırıp ağrıyan bölgelerinize sürebilirsiniz. Seçenek olarak okaliptüs yağını sıcak su dolu bir kaba damlatabilir, buğusunu soluyabilirsiniz. Ayrıca bir mendile birkaç damla dökerek gün içinde soluyabilirsiniz.

PAPATYA YAĞI

Yapılan araştırmalar, papatya yağının da sızı giderici bir özelliği olduğunu ortaya çıkardı. Bu yağ, anksiyete ve stres semptomlarının giderilmesine de destekçi oluyor.

Birkaç damla papatya yağını direk ya da bir çay kaşığı su ile seyrelterek alnınıza, ensenize ve omuzlarınıza masaj yaparak uygulayın.

migren için doğal tedavi Baş ağrısını anında kesiyor Nane yağı lavanta yağı okaliptüs yağı papatya yağı migren baş ağrısı sinüzit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı