Reklamı Geç

Hızlı Kilo Alma Sebepleri

Çağımızın en büyük hastalıklarından biri olarak ‘’obezite’’ kabul edilmektedir. Farkında olmadan hatta çok faz yemek yemediğimizi düşünmediğimiz zamanlar da bile çok rahatça kilo alabilmekteyiz.

Hızlı Kilo Alma Sebepleri
Hızlı Kilo Alma Sebepleri admin
Bu içerik 213 kez okundu.

Çağımızın en büyük hastalıklarından biri olarak ‘’obezite’’ kabul edilmektedir. Farkında olmadan hatta çok faz yemek yemediğimizi düşünmediğimiz zamanlar da dahi çok rahatça kilo alabilmekteyiz. Hatta kimilerimiz için deyimi caizse su içse yarıyor.
 
Neden devamlı kilo alıyoruz ? Yediklerimiz çok mu hasarlı ? Sıhhatsiz, inorganik gıdalar mı harcıyoruz ?

Gerçeğinde tüm bu sualleri bir kenara vazgeçip kilo almamızda ki ana sebeplerden birine şöyle değinebiliriz. Düşünmeden yemek yiyoruz. Evet doğru duydunuz. Sıhhatsiz ya da organik olmayan besinlerden bahsetmiyorum. Bunlar değişik bir sınıfta değerlendireceğimiz şeyler. Fakat bu yazıda tamamen ‘’düşünmeden yemek yeme’’ kavramına değineceğim.

Nedir bu ‘’ düşünmeden yemek yemek ‘’ ? Misallerle anlatmaya çalışalım. Akşam yemeği yiyoruz. Karnımız doydu. Televizyon başına geçiyoruz. Bu sırada önümüze çay ile beraber kurabiye, pasta alıyoruz. Birşeyler izlerken ya da muhabbet ederken bu atıştırmalıkları yiyoruz. Zira o an usumuzda onları yediğimiz değil, başka şeyler var. Başka bir zaman bir davetlimiz geliyor ve bize getirdiği şeylerden atıştırmaya başlıyoruz. Karnımız tok, fakat yolda bir simitçi görüp canımız istediği için gidip simit alıp yiyoruz. Başta da dediğimiz gibi bunların tek nedeni düşünmemek. Şayet yediğimiz şeylere dikkat etmeye başlarsak, yediklerimizi düşünürsek ve yemeyeceğimize kendimizi ikna edersek çok rahat bir biçimde kilomuzu statik bir biçimde gözetebiliriz.

Bu yazıda kilo vermekten bahsetmedim. Süratli kilo almanın nedenlerinden biri olan düşünmeden yemek yemeden bahsettim. Bayağı öğünlerimiz dışında usumuzda olmayan hiçbir şey midemizde de olmasın. Böylece kilonuzu her daim gözetebilirsiniz.

kilo alma obezite hızlı kilo alma obezite tedavisi sağlıklı beslenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı