Reklamı Geç

Doğal Yağlarla Doğal Güzellik

Yüzlerce yıldır etkisi bilinen ve hem tıpta hem de kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılann doğal yağlara son zamanlarda rağbet daha da arttı. Saç ve cilt bakımında olduğu kadar vücut bakımı için de tercih edilen doğal yağlar son derece ucuz olmalarının yanı sıra vücuda kimyasal madde girişi olmadığı için de milyonlarca kadın tarafından kullanılmaktadır.

Doğal Yağlarla Doğal Güzellik
Doğal Yağlarla Doğal Güzellik admin
Bu içerik 495 kez okundu.

Doğal Yağlarla Doğal Güzellik

Yüzlerce yıldır etkisi bilinen ve hem tıpta hem de kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılann doğal yağlara son zamanlarda rağbet daha da arttı. Saç ve cilt bakımında olduğu kadar vücut bakımı için de tercih edilen doğal yağlar son derece ucuz olmalarının yanı sıra vücuda kimyasal madde girişi olmadığı için de milyonlarca kadın tarafından kullanılmaktadır. Ancak önemli olan hangi yağın ne amaçla kullanılacağını bilmektir. İşte size ipuçları:

Eğer cildiniz yağlı ise veya akneye meyilli bir cildiniz var ise lavanta yağı size göredir. Bunun yanında çay ağacıyağı da kullanabilir ve cildinizin yağ oranını dengeleyebilirsiniz.

Eğer saçlarınız çok yağlı ise akla ilk gelen jojoba yağı ile portakal yağı olmaktadır. Banyodan bir kaç saat önce bu yağlarla saça masaj yapmak çok iyi sonuçlar verir.

Onarılmaya ihtiyaç duyan bir cilt için ise üzüm çekirdeği yağı kullanmak çok güzel sonuçlar elde edilmesini sağlar.Çünkü züm çekirdeği yağı antioksidandır ve cildi yeniler.

Yüzünüzün temizliğinde ise badem yağı (acı ya da tatlı olabilir) ve kayısı yağı güvenle kullanılabilir.

Tüm yağlar arasında baştacı olan ve kelimenin tam anlamıyla tepeden tırnağa güvenle uygulanabilen en özel yağ ise elbette zeytinyağıdır. Bebekler de dahil olmak üzere, zeytinyağı her yaşa ve her cilt tipine uygulanabilen bir yağdır. Ancak dikkat edilmesi gereken şey zeytinyağının has yani doğal zeytnyağı olmasıdır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı