Reklamı Geç

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri

Kadınların pek çoğunun başladığı diyetleri devam ettiremediğini biliyor musunuz? Üstelik neredeyse her 10 kadının sekizi bu durumu yaşıyor.

Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri
Başarılı Bir Diyet İçin 5 Öneri admin
Bu içerik 287 kez okundu.

Diyetinizin Başarılı Olmasını Mı İstiyorsunuz?

Kadınların pek çoğunun başladığı diyetleri devam ettiremediğini biliyor musunuz? Üstelik neredeyse her 10 kadının sekizi bu durumu yaşıyor.Evet, diyetleri sürdürmek pek kolay değil.. Ama elbette imkansız da değil. Uzmanlar, başlanan diyetleri sürdürebilmek için kadınlara ipuçları sunuyor:

1. Kendinizi ödüllendirin.

Diyet yaparken verdiğiniz her kilo için kendinize küçük bir hediye alın. İnanmayacaksınız belki ama aldığınız bir şal ya da bir bluz diyet motivasyonunuzu yükseltecektir.

2. Yeme isteğinizi sorgulayın.

Pek çok kadın kızdığında, üzüldüğünde ya da öfkeli olduğunda aklına hemen yemek yemek gelir. Acıktığınız zaman kendinize şu soruyu sorun: 'Gerçekten acıktım mı?' Yoksa psikolojik bir ihtiyaç ile mi yemek istiyorsunuz?

3. Hafta bir kez tartı yeter!

Diyet yaparken hergün tartılmaya gerek yoktur. Çünkü bu kadar çabuk kilo vermek mümkün değildir ve hergün tartılmak moralinizi bozabilir. Oysa moral, başarılı bir diyetin ilk şartıdır.

4. Su.. Diyetin vazgeçilmezi.

Su herkes için yaşam kaynağıdır. Fakat diyet esnasında su çok daha fazla önem kazanır. Diyet yaparken günde en az iki litre su içmeye özen gösterin. Böylece hem kan şekeriniz dengelenir hem de tokluk hissiniz artar.

5. Meyveleri kuru tüketin.

Pek çok kadının kilo verememe nedeni sürekli abur cubur tüketmek istemeleridir. Eğer bu isteğinizin önüne geçemiyorsanız yapmanız gereken şey kuru meyve tüketmektir. Özellikle küçük ambalajlar içinde çantanızda taşımak, pratik bir çözüm olabilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı