Reklamı Geç

Kayısının Faydaları Nelerdir

Yaz aylarının bırakılmazlarından olan kayısı, yararlarını saymakla tamamlayamadığımız bir meyvedir. Kapsadığı B vitamini sayesinde bir hayli rahatsızlığa şifa kaynağı olmasının yanı gizeme, bağırsakların çalışmasını süratlendirici özelliği ile öğrenilmektedir.

Kayısının Faydaları Nelerdir
Kayısının Faydaları Nelerdir admin
Bu içerik 221 kez okundu.

Dargın şahsiyete sahip olan şahıslara ve acele hiddetlenen şahıslara yararı olduğu da öğrenilmektedir. Aynı zamanda iştahsız olan çocuklar için önerilen kayısı iştah açısı özelliği ile de sıkça kullanılmaktadır.

Gerek tazesi gerekse kurusu bir hayli tasaya derman olan kayısı aynı zamanda hazmı basitleştirmekte, iltihaplı sivilcelere ve siyah noktalara iyi gelmektedir. Kan imaline dayanakçı olan kayısı aynı zamanda uykusuzluğa da iyi gelmekte, uykuyu kumpasa sokmaktadır.

Tüm bunların yanı gizeme yüksek tansiyon hastalarına da önerilen kayısı tansiyonun kumpasa girmesine dayanakçı olmaktadır. Kalp adalelerinin ve asaplarında tesirli çalışmasını sağlar. Kuru kayısıdan yapılan hoşaf ise ramazan aylarında sofraların bırakılmazıdır.

Aynı zamanda cilt bakımı için kayısı özlü kremlerin de cilde iyi geldiği öğrenilmektedir. Bunun yanında kayısı yağının da bir sürü para verilerek satın alınan kremler yerine gece uyumadan evvel kullanılması cildin hoşlaşmasında oldukça tesirlidir.

kayısı kayısının faydaları kayısının zararları kuru kayısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı