Reklamı Geç

Çörek Otu Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?

Çörekotu bitkisinin yararları mikrop ve virüslere karşı öldürücü etkiye sahip olması, mantar oluşumunu engellemesi ve solunum yolunu genişletmesidir.

Çörek Otu Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?
Çörek Otu Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir?
Bu içerik 39 kez okundu.

Çörek otu bitkisinin yararları mikrop ve virüslere karşı öldürücü etkiye sahip olması, mantar oluşumunu engellemesi ve solunum yolunu genişletmesidir. Ayrıca bitki, kan şekerini düşürür ve hazmı kolaylaştırır. Çörek otu kullananlar özellikle hazmı kolaylaştırma ve zayıflama konusunda hemfikirdir.

Çörek Otunun İnsan Vücuduna Yararları

Çörek otunun insanlara yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Yaraların iyileşmesinde hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Astıma iyi gelen bitki, solunum yollarını açarak kişinin daha rahat nefes almasını sağlar. Hamilelik döneminde görülen bulantı, kusma gibi şikayetleri azaltır ve yan etkisi yoktur. Antioksidan özelliği sayesinde çörek otu ile zayıflama düzenli kullanım ve diyet ile mümkündür. Kanı sulandırır ve romatizma ağrılarını giderir. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olması çörek otunun cilde faydası olarak sayılabilir. Yapılan çörek otu kürleri ile cildin ölü derilerden arınmasını sağlamak mümkündür. Kalp krizi riskini azaltır.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek otu, börek ve poğaçalara, keklere katılabileceği gibi yemeklerin içine serpilebilir, şerbetli tatlılarda kullanılabilir. Bunun yanında bitki, direkt olarak yenebilir. Özellikle mide bulantısı durumunda bir çay kaşığı çörekotu, mide bulantısını keser ve kusmayı önler. Ayrıca piyasada satılan çörek otu yağı ve çörek otu kremi de kullanılabilmektedir. Çörek otu bitkisi kür şeklinde cilde uygulanabilir ve peeling etkisi ile cildi ölü derilerden arındırır.

Çörek Otunun Faydaları İçin Tıklayın !

Çörek Otlu Zayıflama Çayı Tıklayın !

Çörek otu diyeti Tıklayın !

Çörek otu yağının faydaları nedir? Zararları nelerdir? Tıklayın !

Etiketler
Çörek Otu Çörek Otu Faydaları ÇörekOtu çörekotu yararlarıı

Çörek Otu Çörek Otu Faydaları ÇörekOtu çörekotu yararlarıı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı