Reklamı Geç

Ayak Mantarının Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü

Ayak mantarının bitkisel tedavisi 'nde, evde kolaylıkla uygulanabilecek olan yollardan bazıları şunlardır: Elma Sirkesi, kabartma tozu, sarımsak ayak mantarı bulaşıcı

Ayak Mantarının Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü
Ayak Mantarının Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü
Bu içerik 79 kez okundu.

Ayak mantarının bitkisel tedavisi ‘nde, evde kolaylıkla uygulanabilecek olan yollardan bazıları şunlardır:

Elma Sirkesi: Ayak mantarının oluşturduğu ağrıyı azaltmada etkilidir. Aynı zamanda ayak mantarını geçirebilmek için günde 2 kere; 2 bardak sıcak su ve yarım fincan elma sirkesinin bulunduğu bir kapta 10-15 dakika gibi bir süre ayakları bekletmek gereklidir. Kabartma Tozu: Antiseptik özelliği vardır. İkincil mantar enfeksiyonlarının oluşmasını önler. Su ile kabartma tozu macun kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Bu karışım mantarın olduğu bölgeye sürülüp, bekletilmelidir. Günde 2 kere uygulanabilir. Hindistan Cevizi Yağı: Antifungal özelliği olmasından dolayı ayaktaki mantarı çok kısa sürede ortadan kaldırabilme özelliğine sahip. Hindistan cevizi yağı, mantarın olduğu bölgeye 20 dakika boyunca masaj yaparak sürülebilir. Günde 3-4 kez uygulanabilecek bir yöntemdir. Sarımsak: 2 diş ezilmiş sarımsak ile 2-3 damla zeytinyağı karıştırılır. Mantarlı bölgeye sürülerek 20-30 dakika bekletilir. Günde 1-2 kez uygulanabilecek bir yöntemdir.

Ayak Mantarını Önlemek İçin Ne Yapılır?

Ayak mantarını önlemek için yapılabilecekler şunlardır:

Her gün düzenli olarak ayaklar yıkanmalıdır. Çoraplar her gün düzenli olarak değiştirilmelidir. Ortak kullanım alanlarında ıslak zeminlere çıplak ayak ile basılmamalıdır. Ayağı sıkan ayakkabılar uzun süre giyilmemelidir. Terlik gibi kişisel eşyalar ortak kullanılmamalıdır.

Ayak Mantarı Bulaşıcı Mıdır?

Ayak mantarı bulaşıcıdır. Dolayısı ile herhangi birinden bu enfeksiyonu kapmamak için; özellikle ortak alanların paylaşımının olduğu yerlerde, kişisel eşyalar ortak kullanılmamalıdır.

Ayak Mantarı Nasıl Geçer, Ne Yapmalı? Tıklayın !

Ayak Mantarına Evde Çözüm! Ağız Gargarası Tıklayın !

Tırnak mantarına çözüm buldum Tıklayın !

Güzel ve Bakımlı Ayaklar İçin Öneriler Tıklayın !

Yazın Ayak Kokusu ve Ayak Sağlığı Hakkında Tıklayın !

Etiketler
ayak bakımı ayak mantarı ayak mantarı doğal tedavi ayak mantarı tedavisi
ayak bakımı ayak mantarı ayak mantarı doğal tedavi ayak mantarı tedavisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı