Reklamı Geç

Kemik Ağrısının Sebepleri Nelerdir.

Kemik ağrısına sebep olan rahatsızlıklar hastalıklardan kaynaklanabileceği gibi farklı nedenlerle de ortaya çıkabilmektedir. Kemiklerde meydana gelen ağrılar

Kemik Ağrısının Sebepleri Nelerdir.
Kemik Ağrısının Sebepleri Nelerdir.
Bu içerik 244 kez okundu.

 günümüzde karşılaşılan sağlık problemlerinden birisidir.  sorusu kemik ağrıları olan vatandaşların merakla araştırdığı soruların başında geliyor. Kemik ağrılarınızın geçmiyorsa ve ağrıların giderek arttığını görüyorsanız mutlaka uzman bir doktora görünmez gerekmektedir. Sizler için kemik ağrısının nedenlerini ve tedavisine dair önemli detayları araştırdık.

KEMİK AĞRISI NEDEN OLUR?

Eklem ve kemik ağrıları günümüzdeki yaygın hastalıkların başında gelmektedir. Uzmanlar kemik ve eklem ağrılarının yaygınlaşmasının düzenli besin tüketiminin azalmasından kaynaklı olduğunu vurguluyolar. Kemik ağrısının uzmanların belirttiğinin dışında da nedenleri var. Peki, kemik ağrısı neden olur? İşte cevabı...

• Kireçlenme: (Osteoartrit)orta ve ileri yaşlarda eklemlerde bulunan kıkırdakların yıpranması ile olur.

• Bursit: Eklemlerde bulunan kıkırdakların keselik iltihabıdır.Eklemlerde şişlik-ağrı kızarma ve hareket azlığı ile seyreder.

• Tendirit: Aşırı kullanma ve yaşlanma gibi nedenlerle tendon yapışma yerlerinde şişlik iltihap ve tahriş ile oluşur.Kronikleşen vakalar ( üç haftadan fazla sürenler) doktoru da hastayı da tedavi açısından çok zorlar.

• Ön diz ağrısı: Diz kapağı kıkırdağının sporcularda çok zorlanması sonrası oluşur.

• Basit yaralanmalar

 İltihabplı eklem romatizması

• Septik artrit

• Gut hastalığı vb

KEMİK AĞRISI NASIL GEÇER?

Kemik ve eklem ağrıları genellikle diz, bacak ve kalçalarda yaşanmaktadır. Bu ağrılar yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, vitamin eksikliğinden de kaynabilmektedir. Uzmanlar tarafından önerilen doğal yollarla bu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Ancak kesinlikle ağrılarınız olduğunda bir uzman doktor görüşü almanız gerekmektedir. Yapılması gereken en önemli şey uzmanların incelemesinin ardından vereceği tavsiyeleri büyük bir dikkatle uygulamaktır.

Kemik ağrısına nasıl geçer sorusunun yanıtına gelelim. Öncelikle kemiklerin güçlenmesinin sağlamak için magnezyum ve kalsiyum almak yerinde olacaktır. Magnezyum ve kalsiyum içeren ürünler arasında süt, mantar, muz, yumurta, nohut, mercimek, yeşil yapraklı sebzeler yer almaktadır.

Kemik sağlığı için D vitaminini vücuttan eksik etmemek son derece önemlidir. D vitaminin değerlerinin düşüklüğü durumunda takviye almak yerinde olacaktır. 

Ne zaman doktora gidelim;

• Kaza sonrası eklemlerde şişlik ağrı hareket azlığı

• Soğuk algınlığı yok iken ateşlenme yüksek olası durumunda

• Eklem bölgesi şiş, sıcak,ağrılı ve kızarık ise

• Kilo kaybı çok olmuşsa

• Ağrılarımız 3-5 günden fazla sürmüş ise doktora başvurulmalıdır.

Kemik ağrıları bel sırt ve kaburgalarda oluşmaktadır.

Son olarak şunu da belirtelim: Kemik ağrılarının artması durumunda mutlaka uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

 

bursit eklem ağrısı kemik ağrısı Kemik ağrısı nedenleri kemik kanseri kemik tümörü kireçlenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı