Reklamı Geç

İmplant Çözüm mü?

En sağlıklı diş tedavisi yöntemlerinden biri olarak görülen implant tedavisinden sonra dikkat edilmezse implant da başarısız olur. En sıhhatli diş rehabilitasyonu usullerinden biri olarak görülen implant rehabilitasyonundan sonra dikkat edilmezse implant da zafersiz olur.

İmplant Çözüm mü?
İmplant Çözüm mü?
Bu içerik 228 kez okundu.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Özzeybek, "İmplantlara da hakikat dişlerimiz gibi bakılmalı ve itina gösterilmeli. Günde üç defa fırçalamak, ağız gargarası kullanmak, senede en az bir defa diş doktoruna hakimiyete gitmek gerekiyor." dedi.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı söylemede, son zamanlarda implantlar mevzusunda bazı negatif haberler gündeme geldiğini, bu sebeple hastaların doğru bilgilendirilmesinin büyük ehemmiyet taşıdığını söyledi.

Hastaların rehabilitasyon evveli çok iyi bir araştırma yapması gerektiğini vurgulayan Özzeybek, ucuz implanttan sakınılması gerektiğini belirtti.

İmplantı uygulayacak doktorun iyi bir eğitim almasının ehemmiyetine değinen Özzeybek, "Eğitim sertifikasını veren kuruluşun hangisi olduğu büyük ehemmiyet taşıyor. Öte yandan, rehabilitasyonun zaferinde, hastanın implantına gösterdiği itina da çok ehemmiyetli. İmplantlara da hakikat dişlerimiz gibi bakılmalı ve itina gösterilmeli. Günde üç defa fırçalamak, ağız gargarası kullanmak, senede en az bir defa diş doktoruna hakimiyete gitmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Diş implantı rehabilitasyonunda galibiyetsizlikte en büyük etmenin makûs yapılan takma olduğunu bildiren Özzeybek, "Rehabilitasyonda iyi bir takma tasarılaması zaferi çok etkiliyor. Zirkonyum takmalar en kullanışlı olanlar." diye konuştu.

Özzeybek, iyi bir diş implantı rehabilitasyonunda galibiyet oranının yüzde 98 olduğunu vurgulayarak, "Hastalar araba alırken gösterdikleri itinayı implant yaptırırken de göstermeli." dedi.

Sigara alışkanlığı zafersizlik sebebi

Sigara alışkanlığının implant rehabilitasyonunda kesin zafersizlik faktörü olduğunu bildiren Özzeybek, "Kanser rehabilitasyonu ve kemoterapi görenlerin implant yaptırmaması gerektiği" inanışının yanlış olduğunu dile getirdi. Özzeybek, "Kemoterapi alanlardaki galibiyet yüzdeleri ile almayanlar arasında çok az bir fark var. Başka Bir Deyişle bu hastalarda da implant rehabilitasyonunda galibiyetli neticeler elde edilebiliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Aynı vaziyetin uzuv nakli yapılan hastalar için de geçerli olduğunu belirten Özzeybek, "Uzuv nakli geçiren hastalara da uygun rehabilitasyon usulü ile galibiyetli implant uygulamaları yapılabiliyor." biçiminde konuştu.

Rehabilitasyonda lazer ile üretilenlerin seçim edilmesi halinde, kemik ile implant kaynaşmasında galibiyet oranının yüzde 18 çoğaldığını anlatan Özzeybek, "Ayrıca porselenin üzerine oturduğu yardımın niteliği de çok ehemmiyetli. Hastalarımızdan yapılan geri bildirimlerde, sanayide üretilenlerin dahi kullanıldığı söyleniyor. Bu cins niteliksiz mahsuller, implantta hareketliliğe ya da kemik erimesine yol açıyor." dedi.

Kaynak:Anadolu Ajansı

 

diş sağlığı sigara implant tedavisi implant sonrası bakım diş tedavisi diş bakımı sağlıklı dişler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı