Reklamı Geç

Karadut Ne İşe Yarar?

Geleneksel tıbbın vazgeçilmezi karadutun faydaları çok fazladır.

Karadut Ne İşe Yarar?
Karadut Ne İşe Yarar?
Bu içerik 200 kez okundu.

Ananesel tıbbın bırakılmazı karadutun bereketleri...

Karadut şurubu ananemizin ender mahsullerinden biridir. Ağız yarasına, boğaz cerahatine, diş eti iltihaplanmalarına, özellikle çocuklarda görülen pamukçuğa büyüklerin kullandığı olmazsa olmaz bir şuruptur.

Beyaz dut ile sıklıkla karşılaşsak da karaduta erişmek o kadar da basit değildir. Kırmızı meyvelerin genel özelliklerinden olan C vitamini ve antioksidan bileşikler bu meyvede de bol ölçüde vardır. Pek çok elementi, minerali ve vitamini kapsar. Kapsadığı tüm bileşenlerle kansere karşı gözetici tesiri vardır. Karadut aynı zamanda kan bedellerinin düzelmesinde, hücrelerin yenilenmesinde oldukça tesirlidir.

Antioksidan kapsaması nedeniyle özgür radikalleri de tesirsiz hale getiren bu meyve hem içildiğinde hem de sürüldüğünde cilt için de çok tesirli bir bakım mahsulü. Cildin canlanmasında buruşukluk yaradılışının yasaklanmasında kullanılır. Kan dolaşımına da tesir etmesi nedeniyle bağışıklık sistemini takviyeler, uzuvların sistemlerini de destekleyerek bedene güç katar.

Karadut şurubu özellikle çocuklar için tesirli bir natürel ilaçtır. Ağız yaralarında öğrenilen en tesirli natürel mahsuldür. Kısa müddette ağız içi yaraların iyileşmesini sağlar. Bağışıklık sitemi henüz oturmamış çocukların bağışıklığını takviyeler. Anemi meselesinin önüne geçer. 

aft c vitamini cilt güzelliği karadur ne işe yarar karadutun faydaları karadut şurubu pamukçuk ağız içi yaraları antioksidan meyveler dolaşım sistemi kara dut ile cilt güzelliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı