Reklamı Geç

Civanperçemi Faydaları Zararları Nelerdir ve Neye İyi Gelir

Cıvanperçemi, antik çağlardan beri dünyada insanlar ve muhtelif kültürler arasında kullanılmaya başlanmıştır. Cıvanperçemi sindirim problemleri, cerahat ve cilt yaraları gibi hastalıkların rehabilitasyonu için bir seçenek tıp usulü olarak kullanılmıştır. Cıvanperçemi günümüzde bayanlar tarafından regl yarıyılı şikayetlerini eksiltmek emelli kullanılmaya başlanmıştır.

Civanperçemi Faydaları Zararları Nelerdir ve Neye İyi  Gelir
Civanperçemi Faydaları Zararları Nelerdir ve Neye İyi  Gelir
Bu içerik 196 kez okundu.

Cıvanperçemi nedir,nasıl kullanılır?

Cıvanperçemi antik çağlardan beri muhtelif hastalıklara seçenek tıp usulü olarak kullanılmaktadır. Bunu dinlememiş olabilirsiniz, ancak 17. asırda, cıvanperçemi nebatı hakikatinde çok popülerdi. O zamanlarda bu yapraklar şimdiki ıspanak gibi harcanırmış. Bugün ise yalnızca muhtelif rahatsızlıklara şifa sağlamak emeliyle kullanılmaktadır. Cıvanperçemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor ve civanperçemi nedir, cıvanperçeminin yararları nelerdir, cıvanperçemi nasıl kullanılır, cıvanperçeminin adet söktürücü tesiri var mıdır gibi suallerin yanıtlarını merak ediyorsanı ayrıntıları azıcıktan verdiğimiz bilgilerden bilebilirsiniz.

Cıvanperçemi nedir?

Civanperçemi, bayanlarda hormonal balanssızlık ve sindirimin rehabilitasyonu için çağdaş tıbbın bir parçası olan çiçekli bir nebattır. Bu ağırbaşlı nebatın kullanım alanları çoktur ve soğuk algınlığı, ateş, menstürasyon problemleri, yeme bozuklukları ve sindirimi rehabilitasyon etmek için daha önceki çağlardan beri tıbbi dünyanın bir parçası olmuştur. Cıvanperçemi  papatya ve krizantem ailesinden geliyor, hakikatinde bir nebattır, ancak hala çoğu kültürde sebze olarak kullanılır.
Cıvanperçemi cinslerine göre boyları 5 veya 10 cm arasında değişmektedir. Cıvanperçeminin özellikle yaprakları tüylü bir yapıya sahiptir. Cıvanperçemi çiçeklerini rengi de değişiklik gösterebilmektedir. Cıvanperçemi çiçekleri beyaz veya krem rengi olarak değişkenlik gösterebiilmektedir.

Cıvanperçeminden en iyi biçimde yararlanabilmek için bu nebatı güneş en tepedeyken toplamak gerekir. Bu biçimde bir araya gelen cıvanperçemi nebatından daha fazla verim sağlayabilirsiniz.

Cıvanperçeminin yararları

Cilt yaralarını iyileştirir ve kanamayı durdurur

Civanperçemi asırlardır natürel yara rehabilitasyonu için kullanılmıştır. Bu nebatta bulunan kimyevi akidon, kanamayı durdurma hüneri ile öğrenilir.  Pudra formunda, yalnızca kanamayı durdurmak için değil, aynı zamanda sızılı bir yaraya da toz olarak serpilmektedir.
Ayrıca, natürel bir antiseptiktir, bu surattan yaraların enfekte olmasını önleyebilir. Bu surattan pek çok şifa merhemleri anahtar bileşen olarak civanperçemi kapsar. daha önceki zamanlarda  civanperçeminin savaş yaralarını kanamayı durdurma hüneri sebebiyle “herba militaris” olarak adlandırılmasının gerçekten afallamamak gerek...

 Anti-inflamatuar Özellikleri vardır

Cıvanperçemi, boğaz sızısı, artrit, solunum problemleri ve mide sızıları gibi bir hayli hastalığın sebebi olabilecek enflamasyonu soğukkanlılaştıran flavonoidler ve seskiterpen laktonları kapsar. Enflamasyon rastgele bir uzuvda alana gelebilir,  cıvanperçemi günlük perhize ilaveten iltihaplanmanın önlenmesine dayanakçı olabilir.

Sindirim hastalıklarını rehabilitasyon eder

Cıvanperçemi , antiseptik ve antispazmodik özelliklere sahip olup, alt bağırsakta sindirim meseleleri neticeyi oluşan istemsiz spazmlar civanperçemi ile rehabilitasyon edilebilir. Sızan bağırsak, ishal, kabarıklık ve mide krampları gibi vaziyetler rehabilitasyon edilebilir. Kapsadığı nebat bazlı flavonoidler, adaleleri rahatlatmak ve spazmları eksiltmekten mesuldür.

Antiseptiktir

Civanperçemi esansiyel yağları ve nebat kendisi için öğrenilen en eforlu antiseptiktir, natürel bir dezenfektandır ve enfeksiyonlarla gayret için tıbbi özellikleri piyasadaki öbür rastgele bir ananesel çözüm tarafından eşsizdir. Dış yaraları iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda antimikrobiyal özellikler kapsadığından iç enfeksiyonları da önler. Civanperçemi etkilenen bölgedeki kan trombositlerini harekete geçirerek, bedeni enfeksiyona neden olan bakterilerden gözetmek için gözetici bir katman oluşturur. Civanperçemi esansiyel yağı, yaralara uygulandığında bakterileri tamamen öldürecek kadar eforlu antiseptik tesire sahiptir.

Yara izlerini giderir

Harikulade yara izi giderme özelliklerine sahip olduğu için kozmetik sanayisi tarafından mükâfatlandırılan bir maddedir. Yalnızca iyileşme sürecini süratlendirmez, aynı zamanda yara izlerinin görünümünü de eksiltir. Civanperçemi yaraları iyileştirmek için, ağız yoluyla ya da cilt bakım rutinlerinizde kullanmanın bir hayli yolu vardır. Anti-inflamatuar özellikleri aynı zamanda yaraları çevreleyen tahriş ve kızarıklığı da durgunlaştırır.

Hormon Balansını kumpaslar

Hormonal balanssızlık genellikle PMS döngüsüyle el ele gelen kısa süreli bir vaziyettir; Ancak, bu her zaman böyle değildir. Hormonal balanssızlık kalıcı bir gidişat olabilir ve ciddi sıhhat meselelerine neden olabilir. Perhizinize civanperçemi ilave etmek bedeninizdeki hormonları dengelemeye dayanakçı olabilir. Hormonal balanssızlık bazen kumpaslı bir adet döngüsü almamanızın sebebi olabilir, bu gidişat amenore olarak öğrenilir. Bu vaziyeti rehabilitasyon etmek için keklikotu gibi öbür nebatlarla kombine edilebilir.

Tansiyonu dengeler

Bedende yeterli kan akışını sağlayan vazodilatatör ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir. Aynı zamanda kan tazyikini düşürmek için asapları yatıştırır ve hafifletir. Araştırmalar, civanın hipertansiyonu olan hastalarda kan tazyikini düşürdüğünü göstermektedir.

Astım hastalığına iyi kazanç

Civanperçemi oksijen ve kan dolaşımını basitleştiren uysallaştırıcı özelliklere sahiptir ve solunum sistemi için de benzerini yapar, astım semptomlarına gevşetir. Bronşları hafifletmede ve enflamatuar hava yollarını uysallaştırmada dayanakçı olan bronkodilatör tesirlere sahiptir.

Cıvanperçeminin cilde tesiri

Cilt bakım mahsulleri ve merhemler civanperçemi esansiyel yağları ve egzama ve durgun cilt irinini arınmaya dayanakçı olan özleri kapsar. İltihaplı Sivilce izleri de taşıyıcı yağlara ilave edildiğinde civanperçemi esansiyel yağı ile iyileştirilip rehabilitasyon edilebilir. Civanperçemi çayı, cildin hücre yenilenmesini çoğaldırmak için bedeni arınmanın harikulade bir yoludur.
Rahim kanseri önleyici ve aynı rahim ağzı kanserinii rehabilitasyon edici tesiri olduğu öğrenilmektedir.

Cıvanperçemi nasıl kullanılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cıvan kakülünün özellikle bayanlar için bulunmaz bir nimet olduğunu dile getirmiştir. Hem rahim kanserini önleyici tesiri sayesinde hem de regl sancılarını rehabilitasyon etmesi nedeniyle bayanların belirli kullanması gerektiğini belirtiyor.

Peki cıvanperçemi nasıl kullanılır?

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bayanların regl sancılarını ve rahim kanserinden korunmaları için günde iki kez çayınını içilmesini öneri ediyor.
Aynı zamanda Saraçoğlu yumurtalıklarda alana gelen iltihaplanmayı da cıvan kakülü nebatının iyileştirdiğini söylüyor.
Aynı zamanda Saraçoğlu karaciğerde alana gelen yağlanmayı cıvan kakülü kürü içerek rehabilitasyon edebileceğinizi söylüyor.

Cıvan kakülü kürü nasıl hazırlanır?

1 tatlı kaşığı cıvanperçemi
1 su kadehi kaynayan suda kısık ateşte 4 dk demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. 1 hafta süresince akşam yemmeklerinden en az iki saat sonra içilir. Bu karışım içildikten sonra rastgele bir şey yiyip içilmez.

adet söktürücü adet söktürücü çay bitkisel çay Civanperçemi Civanperçemi Çayı Civanperçemi Çayı Faydaları Civanperçemi Çayı Zararları civanperçemi faydaları civanperçemi otu civanperçemi zararları doğal çay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı