Reklamı Geç

Varis Nedir

Çoğunlukla bedenin en fazla tazyike maruz kalan bölgesinde alana gelen varisler, toplardamarların genişlemesi ya da şişmesi ile oluşmaktadır. Bacakların ayaklara yakın kısımlarında daha çok görülen varis, hastaların hayat niteliğini negatif olarak etkileyen rahatsızlardan bir tanesidir.

Varis Nedir
Varis Nedir admin
Bu içerik 403 kez okundu.

 Varis ile oluşan ve görünüm itibariyle hiç de estetik olmayan damarların ten yüzeyinde görülmesi ile kendini göstermektedir.  Uzun zaman ayakta kalma ile ayakların eskimesi ve buna bağlı olarak ayaklarda şişme görülmesi varisin habercisi olabilir. Bacaklardaki sızı ve karıncalanmalar da varisi olan hastaların yaşadığı şikâyetlerdendir. Varis fark edildiğinde kesinlikle süre kaybetmeden rehabilitasyona başlanmalıdır. Aksi takdirde ayaklarda ya da bacak bölgesinde değişik ödemler oluşabilmektedir. İleri seviyeye gelen varisler kan dolaşımında ciddi problemlere neden olabilmektedir.

Yalnızca uzun zaman ayakta kalmak değil, kesintisiz olarak oturmayı gerektiren kimi işler de varisi tetikleyen sebeplerdendir. Aynı zamanda fazla kilolar, yaşın ilerlemesi ile bedenin dejenerize olması da varisin alana gelmesine etmen olan gidişatlardır. Gebelik yarıyıllında alınan fazla kilolar da varise neden olmaktadır. Günlük yaşantımızda yaşam niteliğimizin çoğalması için kumpaslı egzersizler ve hakimiyetli kilo alımı varisin yaradılışını yasaklayacak kolay temkinlerdir.

varis bacak bacaklarda varis varis corapı kalp damar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı