Reklamı Geç

Yüzden Kilo Nasıl Verilir?

Belki dolgun bir suratın ya da tombul yanakların olsun istemiyorsun. Sahip olduğun görüntünü her zaman özümsemelisin, zira sürükleyiciliği en çok artıran şey özgüvendir. Bununla beraber, suratının natürel olarak daha ince görünmesini sağlayabileceğin yollar da mevcut.

Yüzden Kilo Nasıl Verilir?
Yüzden Kilo Nasıl Verilir?
Bu içerik 202 kez okundu.

Perhizini Değiştirmek
Genel beden yağından kurtul. Suratının daha az kilolu görünmesini istiyorsan, genel olarak yağ kaybetmen gerekir. Bölgesel yağ kaybı yalnızca perhizle muhtemel olan bir şey değildir. Gün süresince az kalori harca, böylece bedenin depolanmış enerji olarak yağ harcar. Bunu yaparsan, suratından da kilo vereceksin.

Neyse ki, daha ince bir surat istiyorsan, bedenin evvel ense, çene ve surat yağını kullanır. Başka Bir Deyişle, şayet kalori alımını sıhhatli bir biçimde kısarsan, zamanla daha az dolgun bir surata sahip olman gerekir.

Kalori azaltman gerekir. Bir kilo vermek için takribî olarak 7.000 kalori yakılması gerekir. Her gün yaşayarak ve soluk alarak dahi azıcık kalori yakarsın. Kilo vermek için aldığından daha fazla kalori yakman gerekir. Tesirli kilo kaybı yavaş yavaş ortaya çıkar.

Sıhhatli bir biçimde kalori eksiltmek bedenini yiyecekten yoksun vazgeçmeden bazı kalorilerin - her gün perhiz veya egzersiz yoluyla 500 kalori diyelim - alımını eksiltmek anlamına kazanç. Bunun yerine, daha sıhhatli besin tercihleri yap ya da misalin, sabah poğaça yemeyi tamamen vazgeç. Hiç yememek sıhhatin için tehlikesiz değildir. Bu, ayrıca bedenini kıtlık moduna sokarak metabolizmanı yavaşlatır ve kilo vermeyi güçleştirir.

Bedenini susuz vazgeçmemek için bol su iç. Gün süresince çok fazla su içmek için bir hayli iyi neden var ve bunlardan birisi de suratındaki kabarıklığı eksiltecek olmasıdır.
Suyun surat yağını eksiltmesine destekçi olmasının nedeni, zehirli maddeleri bedeninden arınmasıdır. Böylece, aynı zamanda genel sıhhatini iyileştirir. Ayrıca cildinin ve saçının görünümünü de iyileştirir.

Soğuk su içmek aşırıdan kalori yaktırır. Günde 2 litre su içmeye çaba etmek gerekir. Bol su içmek kendini daha iyi sezmeni ve suratının zamanla daha ince görünmesini sağlamalıdır.

Daha sıhhatli bir perhiz için doğru yiyecekleri harca. İşlenmiş yiyecek ve arıtılmış unun beyaz ekmek ve makarna gibi az olduğu bir perhiz senin için daha sıhhatli olacaktır. Bunun yerine, çokça taze sebze ve meyve, lifli gıdalar, balık ve protein bakımından zengin diğer besinleri harcamaya çalış.

Çok fazla tuzlu besinler yememeye çalış tuzla dolu olduğu için abur cuburlardan uzak dur. Tuz, bedenini daha fazla su yakalamaya teşvik eder, bu surattan suratını şişirir. Şeker de kilolu bir surata neden olur. İçinde çok ölçüde şeker bulunan işlenmiş karbonhidratlar suratın şişmesine neden olurlar.

Reşit olmayan bireyler zati içki harcamamalıdırlar, ancak içkinin bir başka negatif yan tesiri de bedeni susuz vazgeçerek suratın şişmesine neden olmasıdır. Badem, brokoli, ıspanak ve somon sıhhatli yiyecek alternatifleri arasında sayılabilir.

Besin hassasiyetin olup olmadığını tanımla. Bazen besin alerjileri veya hassasiyeti daha dolgun bir suratın nedeni olabilir. Şayet böyle bir gidişatın olduğunu düşünüyorsan bir hekime görün.

Misalin; bazı insanlar glutene karşı duyarlıdır ve glutensiz gıdalar harcamaları gerekir. Bugünlerde bir hayli lokanta ve market glutensiz alternatifler sunuyor.

İrritabl bağırsak belirtiyi olan bazı insanlar, bu rahatsızlık sebebiyle suratlarının daha dolgun olduğunu düşünür. Gastrointestinal bozukluklar oldukça yaygındır ve erişkinlerin takribî yüzde 15'ini tesirler.PMS ya da yaşlı bayanlarda perimenopoz belirtisinde olduğu gibi hormonlar da suratının daha dolgun görünmesine neden olabilir.

Suratı İnceltmek için Egzersiz ve İpuçlarını Sınamak
Surat egzersizleri ile suratını inceltmeye çalış. Egzersiz yaparak suratının daha ince görünmesini sağlayabilirsin. Egzersizler, surat adalelerini kuvvetlendirerek yüzdeki sarkmış cildi eksiltir.

Yanak egzersizini sına. Derin bir soluk al ve havayı yanağında yakala. Sonra havayı diğer yanağa doğru it. Bunu gün süresince birkaç defa yap.
Yanakları ve ağzı sıkılaştıran bir egzersiz de tebessümmek ve birkaç saniye süresince dişlerini sıkmaktır. Gözlerini kısma. Sonra dudaklarını büz. Tekerrür et. Bunu bir tarafta yap ve sonra diğer tarafa geç.

Dudaklarını beş saniye süresince büzüştür. Evvel suratının sağ tarafını büzüştür, sonra sol tarafına geç. Şayet dışavurumsal bir suratın varsa ve surat adalelerini çok kullanıyorsan, yalnızca tebessümerek ve gülerek dahi, suratın daha ince görünür.

Egzersiz yaparak metabolizmanı süratlendir. Egzersiz yaptığında, suratındaki metamorfozu da göreceksin. Egzersiz yapmak genel sıhhatin için de verimlidir.
Bu, haftada her gün yalnızca 30 dakika yürüyüş anlamına gelebilir. Ya da haftada 3-5 gün istasyon çalışması programı sınayabilirsin. Rastgele bir egzersiz, metabolizmanı süratlendirmeye, genel yağı eksiltmeye ve suratının incelmesine destekçi olacaktır.

Egzersiz yaptığın için abur cubur yiyebileceğini düşünmek gibi bir kusur yapma. Kilo çoğunlukla perhizle verilir, ancak egzersiz netlikle bedeni kuvvetlendirir ve sıhhati iyileştirir.

Daha ince bir surat için çok yat. Sıhhatli olması için bedenin uykuya lüzumu vardır. Kilo alma ile uyku noksanlığını ilişkilendiren bir hayli çalışma mevcut.
Bitkin bir beden, surat adalelerinin şişmesine ve sarkmasına neden olabilir. Bu da suratın olağandan daha büyük görünmesine neden olabilir.

Genellikle her gece 7 ila 8 saat yatmak gerektiği söylenir. Kumpaslı bir uyku programına sahip olmaya çalış.

Suratı inceltmek için yaratıcı alternatifleri sına. Balon şişirmekten sıcak havlu bakımlarına kadar, suratı incelttiği söylenen bir hayli fikir mevcut.
Balon şişirmek yanaklarındaki adaleleri çalıştıracağı için suratını inceltecektir. Bir balon şişir, sonra içindeki havayı hür vazgeçerek onu söndür ve bunu 10 defa tekerrür et. 5 gün içinde bir fark görmelisin.

Suratına sıcak havlu koymayı sına zira buğunun yanak yağını eksiltmeye destekçi olabileceğine inanılıyor. Surat, terleyerek yüzde depolanan yağları salacaktır. Havluyu sıcak suya koy ve sonra bunu suratına uygula. Kimileri buğunun zehirli maddelerden temizleterek suratın incelmesine destekçi olabileceğini düşünüyor.

Günde iki kere en az 20 dakika şekersiz sakız çiğne. Bu hakikatinde hem bir surat egzersizi yerine geçecek, hem de suratını inceltecektir. Ayrıca, yüzdeki kan dolaşımını uyarmak için ginseng veya buğday özü yağı kullanarak surat masajı yapmayı sınayabilirsin. Çenenden başla ve avuçlarınla dairesel hareketler yaparak yukarıya doğru ilerle.

Daha İnce bir Surat için Hoşluk İpuçlarını Kullanmak

Suratın daha ince bir görünüme sahip olmasını sağlamak için makyaj yap. Daha ince bir surat algısı yaratmak için kullanabileceğin değişik makyaj şikeleri vardır.
Yanak çukurlarına veya burnunun kenarlarına bronzlaştırıcı bir pudra sür. Yanaklarının üst kısımlarına allık sürmek suratının daha az dolgun görünmesini sağlayabilir.
Pudrayla, elmacık kemiklerin süresince bir çizgi çiz, pudrayı kulağından ağzının köşesine kadar dağıt. Hemen üzerine allık uygula.
Cilt tonundan iki ton daha koyu olan bir bronzlaştırıcı seç. Bunu suratına daha fazla biçim vermek için kullanarak suratının daha ince görünmesini sağlayabilirsin.

Gözleri öne çıkar. Gözlerini daha fazla öne çıkarmak için makyaj yaparsan, suratın muhtemelen daha ince görünecektir.
Dudakların dolgun olduğunda, suratını daha yuvarlak gösterebilir. Şayet bu mevzuda kaygılanıyorsan gözlerine vurgu yap. Maskara, göz kalemi ve göz farı kullan ve dudaklarını sade vazgeç ya da yalnızca üzerlerine parlatıcı sür.

Suratının ince görünmesi için kaşların biçimi gerçekten ehemmiyetlidir. Kaşların daha yüksek ve daha biçimli ise, suratın genel olarak daha ince görünebilir. Doğru bir biçimde nasıl yapılacağından emin değilsen, bir hayli hoşluk salonunda kaşlarına ağda yaptırıp biçim verdirebilirsin.

Konturlama sanatında ustalaş. Bir Hayli Hollywood yıldızı, daha eforlu elmacık kemikleri veya daha ince burunlarla suratlarının biçimini değiştirirler.

Burnu inceltmek için deri renginden daha koyu bir pudra al ve burnunun her bir tarafına ince bir çizgi uygula. Daha sonra, bir fırça takviyesiyle bunu tüm kenara yedir. Kaşların üzerine uygulamak için bir işaretleyici kalem kullan ve onunla burnunun ortasına doğru bir çizgi çiz. Bunu bir fırça ile cildine yedir.

Suratı konturlamak için cilt tonundan daha koyu bir konturlama pudrası al ve yanaklarına doğru sürükleyerek yanaklarını çiz. Sert bir çizgi biçiminde görünmemesi için azıcık dağıt. Cildinden iki ton daha koyu olan bir pudra kullan. Konturlama, suratının biçimini ve çizgilerini değiştirmeni sağlar.

Suratını aydınlat. Suratı inceltmek için aydınlatıcı makyaj yapabilirsin.

Sıkıştırılmış vurgulayıcı pudra al. Bunu, bir makyaj fırçası ile gözünün altına ve burnunun alt orta kısmına uygula.

Aydınlatma tekniğini bronzlaştırıcı pudra veya konturlama ile beraber kullanmalısın. Kimileri bunun, bronzlaştırıcı pudra ile ters olması sebebiyle suratının daha ince görünmesini sağlayacağına inanıyor.

Suratını en fazla ince gösteren saç tarzını seç. Tüm saç modelleri aynı değildir. Surat biçimine bağlı olarak, bir saç modeli suratının daha yuvarlak veya daha ince görünmesini sağlayabilir.

Saçların uzunsa, göğüs hizasından daha fazla uzatma ve kuaföründen suratını çerçevelemek için yumuşak tabakalar oluşturmasını iste.

Elmacık kemikleri ve gözlerin çevresindeki saçlarda, düz çizgilerden sakınarak bazı kıvrımlar oluşturman hoş olur. Kâküllerin düz kesilmesi muhtemelen suratı daha dolgun gösterir.
Küt kesimden sakınmalı ve bunun yerine tabakalarla daha şişkin bir görünüm elde etmelisin. Saçı geriye sürüklemek, şakaklarını ortaya çıkartarak suratını yuvarlak gösterecektir. Yüksek, dikey bir topuz, daha ince ve uzun bir surat algısı yaratır.

Kozmetik operasyonları araştırma isteğine diren. Bu işlemlerde işler ters gidebilir, bu da natürel olmayan görüntülere sebebiyet verir. Ancak, bazen yaşlı insanların suratlarındaki yağdan kurtulmak için bu alternatifleri inceledikleri de öğrenilen bir şeydir.

Yağ sürükleme veya surat gerdirme usulleriyle yüzdeki fazla yağ veya cilt aldırılabilir. Bazı insanlar surata değişik bir görünüm vermek için yanak implantlarını seçim ederler.
Bu alternatiflerden rastgele birini araştırmadan evvel uzun uzadıya düşün. Natürel görünümünle mutlu ol. Kendi cildinde huzur bul. Bir Hayli insanın pişmanlıkla sonuçlanan kozmetik operasyon hikâyesi var. Reşit olmayan insanlar, makyaj ipuçları ya da daha da iyisi sıhhatli bir perhiz gibi suratı zayıflatmanın natürel yollarını sınamalı. Kozmetik operasyonlar riskli ve pahalı olabilir.

Bölgesel Zayıflama yüz kilo zayıflama kilo vermek yüz sıkılaştırma Yüzden kilo vermek yüzden zayıflama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı