Reklamı Geç

Kadınlarda Meme Ağrısı

Bayanlarda görülen meme sızıları sık sık yaşanan rahatsızlıkların başında gelmektedir. Bayanların üçte ikisinde yarıyıl yarıyıl görülen meme sızıları değişik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yoğun stres altında bulunan bayanlarda, sigara ve kahve tüketimini mübalağa eten bayanlarda daha fazla görülmektedir.

Kadınlarda Meme Ağrısı
Kadınlarda Meme Ağrısı admin
Bu içerik 309 kez okundu.

 

Bayanlarda görülen meme sızıları sık sık yaşanan rahatsızlıkların başında gelmektedir. Bayanların üçte ikisinde yarıyıl yarıyıl görülen meme sızıları değişik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yoğun stres altında bulunan bayanlarda, sigara ve kahve tüketimini mübalağa eten bayanlarda daha fazla görülmekle beraber, doğum hakimiyet hapları kullanan bayanlarda ise daha ender görülmektedir. Kimi zaman meme sızıları daha şiddetli yaşanmaktadır. Şiddetli meme sızıları yaşayan bayanların bir hayliyi kanser kuşkusu ile hekime müracaat eterek tetkik olmaktadırlar.

Meme sızıları kimi zaman yarıyılsal olarak ortaya çıkmakta kimi zaman ise göğüs duvarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Yaşanan meme sızılarının karakteristik özellikleri, sızıların kaynağını bulmada destekçi olacak en ehemmiyetli faktörlerdendir. Sızının ne sıklıkla yaşandığı, adet yarıyıllarında görülüp görülmemesi, ne kadar sürdüğü gibi meselelerin yanıtları ve detaylı bir tetkik ile kesin teşhis konulabilmektedir. Adet yarıyılına bağlı olarak alana gelen meme sızıları iki adet yarıyılı arasında alana kazanç ve adetin son bulması ile sızılar kesilir. Öbür sızılar ise kistlerden kaynaklanıyor olabilir. Anı zamanda seyrek de olsa meme kanseri olan hastalarda da meme sızıları görülebilmektedir.

 

meme göğüs meme ağrısı sol meme sağ meme sağ göğüs sol göğüs kadınlarda sağ meme ağrısı kadınlarda sol meme ağrısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı