Reklamı Geç

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Kullanılır?

Çam sakızı ağdası yapmak en sık tercih edilen ağda çeşitlerinden olup fiyat ve performans açısından etkili sonuçlar gösterebilmektedir. Çam sakızı ağda marketlerden, kozmetik mağazalarından ya da internetten kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Kullanılır?
Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanır Ve Nasıl Kullanılır?
Bu içerik 244 kez okundu.

Günümüzde bayanların en büyük problemlerinden biri hiç kuşkusuz istenmeyen tüyler. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için her seferinde güzellik merkezlerine gitmek istemeyenler için de evde kolaylıkla uygulayabilecekleri bir çok seçenek bulunuyor. Çam sakızı ağda ise bu seçeneklerden en eski ve en kabul gören yöntem olduğu için bayanlar ve hatta erkekler tarafından da çok fazla tercih ediliyor. 

Ağda bandı, ağda çubuğu gibi aletler kullanılmadan yapıldığı için ve diğer ağda türlerine göre daha doğal bir içeriğe sahip olduğundan çam sakızı ağda günümüzde oldukça popüler durumda. Ayrıca vücuttaki tüyleri kökünden almanın yanı sıra cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor ve kokusuyla da ferahlık veriyor. Fakat her ağdanın kullanımında olduğu gibi çam sakızı ağdayı kullanırken de dikkat etmeniz gereken belirli kurallar bulunuyor.

  • Öncelikle çam sakızı ağdayı kullanabilmek için sıcak suyun içinde bir süre kaynatmanız gerek. Ağdanın iyice eridiğinden emin olduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Çam sakızı ağdayı kullanacağınız bölgenin kuru ve temiz olmasını sağlayın. Aksi durumda çam sakızı ağda vücudunuza yapışmaz ve istediğiniz verimi alamazsınız. 
  • Diğer ağda türleri gibi çubuk yardımıyla sürülerek kullanılmadığı için, iyice erimiş kıvama gelen çam sakızı ağdayı sert mermer bir zeminin üzerine yayarak donmasını beklemeniz gerekir.
  • Çam sakızı ağdayı yaydığınız zeminin kuru ve sağlık açısından temiz olmasına özen göstermeniz çok önemli. Buna dikkat etmemeniz durumunda mikrop kapma riskiniz oluşabilir.
  • Donduktan sonra çam sakızı ağdayı elinize alarak sakız kıvamına getirin. Daha sonra tüylerden temizlemek istediğiniz bölgeye yapıştırarak ağdayı hızlıca çekin.
  • Ağdayı çekerken tüylerin çıkış yönünün tersine çekmeyi unutmayın. Bu yöntem batık oluşumunu ve tüylerin alınmaması durumunu önler.
  • Çam sakızı ağda, içeriğinde kimyasal barındırmadığı için cildinize zarar vermez. Cildiniz yumuşak ve pürüzsüz kalır. 
  • Çam sakızı ağda, düzenli aralıklarla uygulanırsa tıpkı sir ağda gibi kıl köklerini zayıflatır ve daha geç çıkmasını sağlar. 
ağda ağda bandı Çam sakızı ağdası çamsakızı ağdası evde ağda yapımı istenmeyen tüyler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Diş sağlığı için
Diş sağlığı için
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı
Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı